To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu 2014

Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu 2014

29 października w Filharmonii Dolnośląskiej pierwszy koncert z cyklu JGJ FESTIVAL Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu! Na scenie obok MARKA NAPIÓRKOWSKIEGO (gitara) pojawi się... STANISŁAW SOYKA (wokal), WOJCIECH KAROLAK (hammond) i Adam Czerwiński (perkusja). Gwiazdy jazzu startują o godzinie 19.

Po raz kolejny Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych „Silesia Europaea” organizuje jesienne spotkania z jazzem. To już piąta edycja festiwalu. Idea jest prosta: Jelenia Góra ma się chwalić muzykami jazzowymi, którzy osiągnęli sukces w Polsce i świecie, a pierwsze muzyczne kroki stawiali właśnie w Jeleniej Górze. Gitarzyści jazzowi: MAREK NAPIÓRKOWSKI i ARTUR LESICKI oraz saksofonista MACIEJ OBARA na autorskie wieczory zapraszają do Jeleniej Góry solistów i muzyków jazzowych (nie tylko jazzowych) z pierwszej półki. Tych, których znają, współpracują w rozmaitych projektach na muzycznych scenach w Polsce i za granicą. Koncerty JGJ Festivalu zdołały już zyskać wiernych fanów wśród jeleniogórzan.

Przed nami trzy wieczory. Pierwszy 29 października, kolene w listopadzie. 8 listopada słuchaczy ze sceny swoim głosem uwodzić będzie Dorota Miśkiewicz, która tego wieczoru wystąpi na zaproszenie Artura Lesickiego. Towarzyszyć im będą znakomici muzycy: Paweł Tonaszewski (piano), Patryk Stachura (bas), Sebastian Frankiewicz (perkusja).

Wieczór później, 9 listopada, koncert firmować będzie Maciej Obara, który do jeleniogórskiego projektu JGJ Festival 2014 zaprosił Toma Arthursa (trąbka) i Dominika Wanię (piano). Jednym słowem, jesień w Jeleniej Górze należy do kręgu muzyki jazzowej.
Bilety na koncerty Jeleniogórskich Gwiazd Jazzu można nabyć w kasie Filharmonii Dolnośląskiej, na portalu biletyna.pl oraz w „jeleniogórskim tramwaju” na Placu Ratuszowym.