To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jeleniogórskie BWA zaprasza do Paryża

Jeleniogórskie BWA zaprasza do Paryża

Jeleniogórskie Biuro Wystaw Artystycznych organizuje wystawę polskiego komiksu, która prezentowana będzie od 6 do 8 grudnia w Halle des Blancs Manteaux w Paryżu. W ten sposób w stolicy Francji obchodzone będzie stulecie polskiego komiksu. Projekt poświęcony jest pamięci Macieja Parowskiego. 

Przygotowywana przez jeleniogórską galerią BWA ekspozycja będzie jedną z imprez odbywających się w ramach Salon de la bande dessinée au cœur de Paris (SoBD). Salon w 2019 będzie poświęcony jest Polsce.

SoBD usytuowany jest w centrum Paryża (Czwarta Dzielnica, Marais), w Halle des Blancs Manteaux. Co roku gromadzi około 20 tys odwiedzających oraz ponad setkę osobistości ze świata komiksu. Jeleniogórska Galeria BWA we współpracy z SoBD przygotowała wystawę, okazały katalog i polskie stoisko. W wystawie udział biorą: Katarzyna Babis, Tadeusz Baranowski, Janusz Christa, Jacek Frąś, Krzysztof Gawronkiewicz, Sławomir Jezierski, Joanna Karpowicz, Berenika Kołomycka, Unka Odya, Bogusław Polch, Jakub Rebelka, Marzena Sowa, Aleksandra Spanowicz, Wojciech Stefaniec, Przemysław Truściński.

Na SoBD obecni będą polscy artyści oraz specjaliści z zakresu komiksu, m.in. Tadeusz Baranowski, Krzysztof Gawronkiewicz, Berenika Kołomycka, Marzena Sowa, Wojciech Stefaniec, Przemysław Truściński, Wojciech Birek, Piotr Machłajewski (kurator wystawy), Adam Radoń i Adam Rusek. Będzie ich można spotkać na polskim stoisku. Szczegółowy program paneli dyskusyjnych poświęconych komiksowi polskiemu znajduje się na stronie SoBD. Na imprezie obecni będą również polscy wydawcy, m.in. Timof Comics i Centrala.
BWA zaprasza na to wydarzenie wszystkich miłośników komiksu.

Komentarze (1)

Rozumiem, że prezentacja odbędzie się w języku francuskim... Dziękuję za zaproszenie,ale nie mogę być obecny na tym wydarzeniu nie tylko dlatego, że nie jestem wielbicielem komiksu, To cieszy, że jeleniogórskie BWA potrafiło znaleźć środki na przygotowanie wydarzenia i zapewniło promocję artystów z różnych miast polskich w tak prestiżowej imprezie!