Jeleniogórska dominacja pod koszem

Młode zawodniczki KS „Wichoś” i MKS – MOS Karkonosze górowały nad rówieśniczkami z Wrocławia w finałowym turnieju mistrzostw strefy dolnośląsko – lubuskiej U-13. W nowoczesnej wałbrzyskiej hali Agua Zdrój podopieczne trenera Rafała Sroki pewnie wygrały z MKS MOS Elektrotim Ślęzą Wrocław 50:33 i w decydującej konfrontacji z faworyzowanym zespołem WKK Wrocław 20:19.

- W pierwszym meczu od początkowych minut „Wichośki” narzuciły wysokie tempo gry i już po pierwszej kwarcie prowadziły 20:2 – relacjonuje jeleniogórski szkoleniowiec. - Aż 38 punktów wywalczyły Oliwia Rydlikowska (26) i Klaudia Soćko (12).

W finałowej potyczce określonej sportowym horrorem z drużyną WKK kluczem do sukcesu KS „Wichoś” była agresywna obrona i wyłączenie z gry wrocławskich dwóch liderek Agaty Szmyrki i Małgorzaty Cząstki. Mimo przewagi wzrostu rywalek dziewczęta z Jeleniej Góry z niebywałą ambicją walczyły pod koszami. Koszykarkom WKK nie pomógł doping licznej grupy kibiców z flagami i bębnami. Zwycięstwo „Wichosiek” było ich 27. wygraną (bez jednej porażki) w sezonie 2013/2014.

Mistrzowski skład „złotych” koszykarek: Oliwia Rydlikowka (razem zdobyła 30 pkt.), Klaudia Soćko (18), Jagoda Maląg (12), Marta Budzikowska (8), Magdalena Mamzer (2), Kinga Dzik, Aleksandra Salabura, Natalie: Wojtkowska i Piwko, Julia Walczak, Katarzyna i Anna Davidson, Żaneta Grzegorz.

Brązowe medale odebrały koszykarki MKS-MOS Karkonosze Jelenia Góra. W meczu o trzecie miejsce na Dolnym Śląsku i w Lubuskiem podopieczne trenerki Katarzyny Smajdy – Młodnickiej pokonały MKS-MOS Elektrotim Ślęza Wrocław 47:41. Na podium stanęły Wiktorie: Boks Tortora i Więcek, Małgorzata Lewandowska, Sara Czechowicz, Aleksandry: Łoniewska i Bajdak, Marcela Rybkiewicz, Eryka Synator, Ada Kuczaj i Aneta Rola.