To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jelenia Góra i Wałbrzych walczą w grze planszowej

Jelenia Góra i Wałbrzych walczą w grze planszowej

Jelenia Góra oraz Wałbrzych znalazły się w gronie 60. miast, które walczyć będą o miejsce na planszy, jednej z najbardziej znanych i lubianych na świecie gier – Monopoly. Miejsc jest tylko 22., a o wyłonieniu najbardziej atrakcyjnych zakątków naszego kraju zdecydują internauci. Szanse mają również inne miasta z naszego regionu.

Po raz kolejny realizowany będzie projekt ogólnopolskiego głosowania internetowego na narodową planszę Monopoly Polska. W 2008 r. gra ukazała się w ponad 100 krajach, w 37 wersjach językowych, będąc tym samym spektakularną i o ogromnym zasięgu promocją miast.

„Miasto przyciąga nie tylko malowniczym położeniem, ale także bogatą ponad 900-letnią historią. Można tu napotkać nie tylko świetnie zachowany i bogaty w zabytki zespół staromiejski, ale także najstarsze polskie uzdrowisko Cieplice z jego źródłami termalnymi – to wycinek opisu Jeleniej Góry na stronie monopoly.pl.

Głosowanie rozpoczęło się wczoraj, a potrwa do 20 marca br. Jak na razie stawce przewodzi Białystok 11%, Gdynia 8% i Wrocław 6%. W zestawieniu oprócz Jeleniej Góry jest również Wałbrzych, który jako trzecie miasto z Dolnego Śląska walczy o prestiż i uznanie. Pierwsze 20 miast z listy głównej oraz dwa miasta z tzw. Dziką Kartą znajdą się na planszy. Dla każdego kto będzie głosował codziennie, czekają zniżki na gry Monopoly w sklepach Real.

Warto dodać, że w zestawieniu 742 miast z dzikimi kartami, które walczą o dwa miejsca na planszy znajdują się tam miasta z naszego okręgu: Uzdrowisko Cieplice, Karpacz, Świdnica, Kamienna Góra, Szklarska Poręba, Szczawno Zdrój, Zgorzelec, Świerzawa, Lubań, Henryków Lubański, Bolesławiec, Kowary, Świętoszów, Świecie, Lwówek Śląski, Siedlęcin, Wleń, Bolków, Gryfów, a nawet mała miejscowość Dobra. Jak na razie prowadzi Bełchatów przed Gorlicami i Rumią. Pole na narodowej planszy Monopoly Polska to doskonała okazja do promocji miasta, jego walorów i atrakcji turystycznych oraz możliwości biznesowych.

Jak głosować?

Wystarczy wejść na stronę www.monopoly.pl, zarejestrować się i kliknąć na jedno z 60 miast, które znalazły się na liście głównej oraz na liście nominowanych. Dziennie można oddać 2 głosy – na listę główną i listę nominowanych. Głosować może każdy polski obywatel powyżej 13. roku życia.

Komentarze (3)

jasne, tylko niech najpierw porządnie ustawią logowanie, bo ja nie pierwszy już raz próbuję się zalogować i lipa coś się blokuje i w nieskończoność domaga się mojego logowania, i w jaki sposób mam zagłosować?! a jak juz sie zaloguje to nagle okazuje sie ze już nie mogę oddać glosów bo już oddałam

a mi się udało za 1 razem :)

Głosujcie codziennie, logujcie się każdego dnia, każdy głos się liczy nawet powtórne. Pozdrawiam