To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jedyna niewiadoma w okręgowym Pucharze Polski

Jedyna niewiadoma w okręgowym Pucharze Polski

Ustalono już termin dwóch półfinałowych meczów piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Jelenia Góra DZPN. Czwartoligowe drużyny wybiegną na boisko w środę, 7 kwietnia 2021 roku. Obrońca trofeum Apis Jędrzychowice zagra z jeżowskim Lotnikiem (na zdjęciu w strojach biało - niebieskich). Rywalem Włókniarza Leśna będą jeleniogórskie Karkonosze lub Włókniarz Mirsk. To ostatnia i jedyna pucharowa niewiadoma.

Pierwotnie spotkanie czwartej rundy PP pomiędzy KS Karkonosze z ekipą z Mirska, jedynym reprezentantem klubu z klasy okręgowej, miało odbyć się w minioną środę, 16 września 2020 roku. Zostało jednak przełożone o tydzień, na najbliższą środę, 23 września 2020 r. Początek meczu o godzinie 16.30. Czy dojdzie do sportowej niespodzianki w potyczce lidera IV ligi dolnośląskiej grupy zachodniej z Jeleniej Góry z niżej notowanym piłkarsko mirskim Włókniarzem?

W ćwierćfinałowych konfrontacjach Apis w Bolesławcu wygrał 2:0 z BKS-em z okręgówki. Futboliści gospodarzy w ocenie kibiców powalczyli i serce zostawili na boisku. Nie mieli żadnego pomysłu na skuteczną grę i popełnili proste błędy w obronie, co czwartoligowcy skwapliwie wykorzystali. „Lotnicy” z Jeżowa Sudeckiego, którym nie wiedzie się w IV lidze, w Mysłakowicach zwyciężyli 3:0 Orła z A klasy. W pokonanym zespole zabrakło pięciu zawodników z podstawowego składu. Po regulaminowym czasie gry emocjonujący mecz w Wykrotach Piast (klasa okręgowa) – Włókniarz Leśna (IV liga) zakończył się podziałem punktów 2:2. W rzutach karnych było 6:7.