To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jednej z najlepszych imprez w regionie znowu nie będzie

Jednej z najlepszych imprez w regionie znowu nie będzie

Nie odbędzie się w tym roku, podobnie jak w  poprzednim, XXIII Lwóweckie Agatowe Lato, plenerowa, międzynarodowa impreza, przyciągająca kolekcjonerów minerałów z całego świata oraz wielu turystów, uczestniczących w koncertach i kiermaszu. Imprza została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Miała odbyć się w lipcu.

Po upływie roku od poprzedniego odwołania Lwóweckiego Agatowego Lata,  wielkiej akcji szczepień i luzowania obostrzeń, władze gminy Lwówek Śląski zdecydowały, że także w tym roku impreza nie odbędzie się.

" Z przykrością zawiadamiamy, że z uwagi na trudności w spełnieniu wymogów technicznych wynikających z warunków i aktualnych przepisów prawa o ruchu drogowym oraz ograniczeń związanych z przemieszczaniem się osób, a także zasad organizowania imprez i zgromadzeń publicznych na świeżym powietrzu podczas pandemii koronawirusa, tegoroczna edycja Lwóweckiego Lata Agatowego zostaje odwołana" – czytamy na stronie lwóweckiego magistratu.

Komentarze (10)

...a w kościołach - dzięki stanowczej, władczej, upominającej, interwencji arcybiskupa u władz - będą mogły przebywać codziennie, ogromne tłumy! Czy kogoś to dziwi? Absolutnie NIE!

To pewnie znowu sprawka tego wsiocławskiego trolla, który przyjeżdżał do Lwówka rozkradać tory i przywiózł ze sobą koronawirusa, a niewykluczone, że przy okazji też niejedno inne świństwo.

Na przykład knyszę?

Albo trypla, hehe.

W każdym razie odradzam zbliżanie się do takich osobników.

dla redaktorów NJ24 to chyba dobra wiadomość?! Nie będą musieli pocić sie nad napisaniem artykułu z wydarzenia, a wkleją kolejny g#wno gotowiec z NEWS4MEDIA nie związany z regionem

Linia kolejowa do Lwówka to super trasa z pięknymi widokami. Na góry, jezioro, dolinę, lasy... Super! U nas we Wrocławiu też jest mnóstwo malowniczych tras kolejowych z pięknymi widokami. Zresztą poczytajcie sami: gazetawroclawska.pl/wroclaw-widziany-z-okien-pociagu-obraz-nedzy-i-rozpaczy/ar/c15-15529897

Jeśli kogoś należałoby wsadzić do więzienia za zniszczenie linii kolejowej do Lwówka, to byłby nim Piotr Rachwalski - były prezes Kolei Dolnośląskich, który zlikwidował wszystkie pociagi na tej linii, przez co popadła ona w ruinę. Teraz natomiast próbuje wykurzyć producenta filmu, żeby nie dopuścić do remontu tej trasy. Rachwalski zawsze nienawidził tą linię, bo ma umysł starego PKP-iarza, który potrafi tylko niszczyć.

Za to w Smrobudce dzieje się!

My w Sobótce pracę mamy
Właśnie szyny rozkręcamy
Tu szyneczka, tam śrubeczka
Aż uzbiera się wódeczka
My pociągów tu nie chcemy
Przeciw nim protestujemy
Bo rozkręcać co będziemy?
Z odwodnienia tu pomrzemy!

Pamiętam spotkanie 17 marca 2017 w Lwówku na temat przyszłości kolei. Na spotkaniu przedstawiciele Marszałka, pani poseł, przedstawiciele PKP PLK i Kolei Dolnośląskich, radni miejscy i powiatowi i widownia. Podczas dyskusji padało wiele słów że linie trzeba wyremontować z tym że z PKP mówili, że trzeba to zrobić porządnie i podawali dużą kwotę, ktoś z KD podawał dużo mniejszą. Padło też pytanie bez odpowiedzi dlaczego marszałek nie uwzględnił linii w dofinansowaniu RPO którym dysponował. Najciekawsze były jednak rozmowy w przerwie. Nie bylem ich uczestnikiem ale nie mam problemów ze słuchem. Przedstawiciel Kolei Dolnośląskich (z Zarządu) podszedł do przedstawiciela PKP PLK i z uśmiechem stwierdził: “przecież zarówno wam i nam nie zależy tak na prawde na tym bo to nieekonomiczne” (moge coś przekręcić ale taki był sens). Pan z PKP odpowiedział cyt. : ja tak nie myślę. A obecna przy tym pani (chyba od marszałka) tylko się zaśmiała. Nie wszystko dokładnie pamiętam ale tak to wtedy zrozumiałem. Komu zatem zależało i zależy na naszej linii a kto tylko udaje że mu zależy ? Każdy niech sobie wnioski sam wyciągnie.

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : panieonline.pl/monia89