To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

JAZZ w ODK: Piotr Domagała Trio i "Pnącza"

JAZZ w ODK:  Piotr Domagała Trio i "Pnącza"

Kolejny koncert jazzowy organizowany przez Osiedlowy Dom Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu. W środę, 21 stycznia, o godz. 19.00 w Kawiarni MUZA wystąpi Piotr Domagała Trio. Zespół zagra w składzie: Piotr Domagała (gitara akustyczna, elektryczna, 12-strunowa), Adam Kawończyk (trąbka, flet, fujara, fletnia), Sławomir Berny (instrumenty perkusyjne). Wstęp wolny.

Muzycy zaprezentują utwory z autorskiej płyty Piotra Domagały zatytułowanej "Pnącza". Album utrzymany jest w konwencji akustycznego jazzu z elementami muzyki folkowej. Oryginalny charakter muzyki podkreślają wykorzystane instrumenty: gitary akustyczna, elektryczna, 12-strunowa, flet, tabla djambe, cajon oraz kunszt wykonawczy posługujących się nimi artystów.
Piotr Domagała (gitarzysta, kompozytor) jest doktorem sztuk muzycznych. Koncertował i nagrywał z czołówką polskiej i europejskiej sceny jazzowej oraz artystami bluesowymi i popowymi.

Piotr Domagała Trio przedstawia muzykę gitarową pełną pasji i energii. Wirtuozeria, błyskotliwe improwizacje i oryginalne kompozycje lidera tworzą świat muzyki inspirujący.Piotr Domagała Trio w dojrzały sposób eksperymentuje w obrębie jazzowych doświadczeń z najróżniejszymi stylami muzyki. W tyglu kulturowym współczesności folk słowiański przeżywa renesans w najróżniejszych formach, jednak jazzowa propozycja Piotr Domagała Trio to niespotykana uczta dla uszu słuchaczy. Nawet dla tych, którzy nie odnajdują przyjemności w słuchaniu muzyki ludowej. Chociaż pobrzmiewa ona dalekim echem, to jednak bogactwo dźwięków w sposób charakterystyczny dla nowoczesnego świata otacza naszą świadomość. Sądzę, że gitarzyści będą zachwyceni tą płytą, bo jest to płyta bardzo gitarowa, eksponująca szlachetne brzmienie różnych instrumentów z tej rodziny.
Ryszard Borowski - Jazz Forum