To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jazz w ODK: Mike Russell feat. Kłos & Dąbrowski Project

Jazz w ODK: Mike Russell feat. Kłos & Dąbrowski Project

Osiedlowy Dom Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu zaprasza na koncert Mike Russell feat. Kłos & Dąbrowski Project. Jazzowy wieczór w kawiarni MUZA już w środę, 4 listopada. Początek o 19.00. Wstęp wolny.

MIKE RUSSELL - amerykański gitarzysta, wokalista i kompozytor - często opisywany jest jako muzyczne połączenie Georga Bensona, Ala Mac Kaya z dodatkiem wrażliwości B.B Kinga. Mike Russell był założycielem jazz-rockowej formacji Walter Forest, która w latach siedemdziesiątych współpracowała z Andym Warholem. Wielkim sukcesem w karierze kompozytorskiej Russella była płyta „BLACK WOMAN" nagrana przez Glorię Taylor i nagrodzona statuetką GRAMMY. Obecnie jest członkiem oraz współautorem zespołu BLACK HERITAGE, koncertującego w Stanach Zjednoczonych i Europie.

KŁOS & DĄBROWSKI PROJECT to formacja złożona z muzyków młodego pokolenia - absolwentów wyższych uczelni muzycznych z Wrocławia, Katowic, Zielonej Góry oraz Instytutu muzyki w Odense. Zespół tworzą: Jarek Dąbrowski (saksofon altowy, saksofon sopranowy), Łukasz Kłos (trąbka), Eryk Nowak (instrumenty klawiszowe), Michał Nienadowski (gitara basowa), Piotr Budniak (perkusja). Członkowie zespołu to muzycy czynnie działający na scenie jazzowej całej Polski. Ich muzyka nasycona jest popowym brzmieniem z domieszką bluesa oraz muzyki elektronicznej.