To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Japończycy podbili serca jeleniogórzan

Japończycy podbili serca jeleniogórzan

- To było fantastyczne, niezapomniane popołudnie – podkreślali uczestnicy wczorajszego występu japońskiego chóru The Elisabeth Singers, który odbył się w ramach Wiosny Cieplickiej.

Egzotyczni goście szybko podbili serca widzów. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami. Chórzyści z Japonii zaskoczyli, śpiewali nie tylko przy ołtarzu, ale przemieszczali się po kościele. Niektóre utwory wykonali z balkonów.

- Zainteresowanie tym koncertem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Sylwia Lercher z Przystani Twórczej Cieplickiego Centrum Kultury. - Przygotowaliśmy 150 biletów, ale wszystkie rozeszły się. Przyszło jeszcze o ok. 20-30 osób więcej. Na szczęście, nie zabrakło dla nich miejsc.

Na koniec goście skierowali miły gest w stronę Polaków – zaśpiewali Gaude Mater Polonia ku uczczeniu ofiar tragedii w Smoleńsku.

Po koncercie Japończycy zostali w kościele i długo rozmawiali z najwierniejszymi widzami, rozdawali autografy. Doszło do zabawnych sytuacji, bo choć mówili po angielsku, z niektórymi próbowali porozumiewać się w języku japońskim.

ZOBACZ ZDJĘCIA
 

Komentarze (1)

Koncert wspaniały,ale cieplickie ptaszki, także pięknie zespołowi wtórowały.