To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jakubik, Janda, Mumio w Teatrze Norwida

Jakubik, Janda, Mumio w Teatrze Norwida

Już w najbliższy czwartek, 29 września rozpoczynają się 46. Jeleniogórskie Spotkania Teatralne. Przez sześć kolejnych wieczorów, do 4 października, na scenie Teatru C.K. Norwida występować będą gościnnie artyści Teatru Śląskiego oraz Stowarzyszenie Teatr Epty-a z Katowic, częstochowskiego Teatru im. Adama Mickiewicza, warszawskiego Teatru Polonia, Teatru Gerharta Hauptmanna Görlitz-Zittau i Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego z Torunia. Jeleniogórska publiczność obejrzy spektakle z udziałem znanych i lubianych aktorów m.in. Krystyny Jandy, Antoniego Pawlickiegio i zjawiskowych twórców Kinoteatru MUMIO. Są jeszcze bilety na niektóre ze spektakli.

Spotkania zainauguruje 29 września spektakl oparty na życiu i twórczości lidera Zespołu „Dżem” – Ryszarda Riedla, czyli „Skazany na bluesa” w reż. Arkadiusza Jakubika. Dzień później, 30 września, „Sprzedawcy Gumek” - „smutna komedia” Hanocha Levina, jednego z najoryginalniejszych twórców współczesnego teatru. W sobotę, 1 października, „Matki i synowie” z Krystyną Jandą i Antonim Pawlickim.
W niedzielę, 2 października, o godz. 19.00 „Welcome Home Boys” Kinoteatru MUMIO z Jadwigą Basińską, Dariuszem Basińskim, Jackiem Borusińskim i Tomaszem Drozdkiem.
Spektakl Mumio będzie bardzo fabularny oraz nie tylko. Fabuła z kolei będzie zwrotna. Zwrotniczość będzie natomiast zaskakująca, a zaskakującość spontanicznie okaże się komiczna oraz śmiertelnie poważna lub odwrotnie. Będzie też bardzo Mumiowa: aktorsko, tekstowo, muzycznie i dźwiękonaśladowczo. Welcome Home Boys to spotkanie w jednej przestrzeni kina i teatru. Ich zaskakująca interakcja posunięta jest aż do zatarcia się granicy między filmem a przestrzenią sceniczną. Autorski materiał filmowy, bardzo często przenikający się z akcją sceniczną, zakorzeniony jest w estetyce kina polskiego, czeskiego czy francuskiego lat 60. Nie brakuje też odniesień do filmu amerykańskiego. Dopełnieniem są motywy ludowe i baśniowe w charakterystycznym dla Mumio abstrakcyjno – absurdalnym sosie – zapowiadają autorzy wydarzenia.
Pod tym linkiem znajduje się filmik przygotowany przez MUMIO zadedykowany specjalnie dla jeleniogórskiego występu: https://www.facebook.com/mumio.art/videos/1427153077300545/
Bilety do nabycia w kasie Teatru, rezerwacje pod numerem telefonu 75 64 281 20 lub online: http://www.tiketto.pl/Detale/show_event/2273801

Dwie ostatnie prezentacje 46.JST to „Alois Nebel” w reż. Stefan Wolframa (3 października) oraz monodram „Bar pod zdechłym psem” w wykonaniu Dariusza Bereskiego, poprzedzony Galą Srebrnych Kluczyków 2016 (4 października).
Więcej o 46.JST w publikacjach, do których linki znajdują się poniżej.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy trzy dwuosobowe wejściówki na jedno z wydarzeń tegorocznych Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych, czyli niedzielny spektakl „Welcome Home Boys” Kinoteatru MUMIO. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 w piątek, 30 września, po godz. 12.00. Jedynym warunkiem odbioru wejściówek jest posiadanie aktualnego wydania „Nowin Jeleniogórskich”. Zapraszamy!

 

Komentarze (3)

ja idę:-).. na Mumio.., mam nadzieję na dobrą zabawę..

To Pani Janda jednak nie strajkuje?

Celebrytka Pani Janda jest zajęta teraz POlitykierstwem. WyPOwiada się wszędzie na wszystkie tematy.Dziwne,że ma czas
na teatr....