To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jak pomalować autobusy?

Nowe Solarisy zostały pomalowane w charakterystyczne barwy dla MZK Jelenia Góra. Prezes firmy Marek Woźniak nie wyklucza jednak, że znak graficzny zmieni się. - Czekam na propozycje – mówi.

Chodzi dokładnie o fale na końcu autobusu. Są one m.in. na nowych Solarisach. - Takiego symbolu używamy na naszych autobusach. Chciałbym jednak zapytać, czy to jest właściwie odbierane, czy mieszkańcy oczekują może innej formy graficznej – mówił kilka dni temu na konferencji prasowej Marek Woźniak, prezes MZK.

Co Państwo sądzą na ten temat? Propozycje można przesyłać na adres mailowy MZK: mzkjg@mzk.jgora.pl

Komentarze (23)

Podobno kierowcy tych autobusów też będą malowani w fale. No i słusznie musi się komponować.

Niech prezes najpierw zajmie się innymi uwagami pasażerów - dopasowaniem godzin kursów, częstotliwością, ale przede wszystkim kondycją ekonomiczną firmy. To mogłoby przynieść wymierne korzyści w postaci przystępnych cen biletów. Jeśli opanuje te podstawowe problemy, wtedy ok niech z nudów zajmuje się takimi pierdołami jak fala na zadzie autobusu.

kolory partyjne :))))))

Wysłałem już maila. Jestem wyjątkowo zaskoczony, że ciekawi ich w tej sprawie opinia pasażerów, ponieważ np. w Poznaniu maluje się właśnie nowiutkie tramwaje na żółto-zielono (jak nasze przystanki) i wygląda to BARDZO nieciekawie. Estetom kraja się dusza, gdy porównują maszyny sprzed stanu fabrycznego oraz po malowaniu ichniejszego MPK "bo tak się podobało prezesowi i już" Także cieszmy się z tego, co dają, bo jeśli nie skorzystamy, więcej nie dostaniemy :whistle:

wystarczy popatrzeć na zagraniczne autobusy............ja bym umiescił wstawki pejsazy naszych pięknych okolic, np z tyłu widok ze śnieżki na kotline ...

To doprawdy strasznie przykre, że pan Wożniak wrzuca pasażerom tematy zastępcze i to o charakterze 10-cio rzędnym. Propozycja rozmawiania o kolorach i falach na autobusach to jest po prostu wyraz skrajnej bezczelności. Bowiem kiedy chodzi o sprawy naprawdę ważne i istotne pan Wożniak nie raczy pytać mieszkańców. Np. w kwestii cen biletów, granic stref przejazdów czy likwidacji kursów autobusów na liniach.

Autobusy MZK winny być pomalowane w ramach działalności usługowej jaką spółka powinna intensywnie rozwijać. Każdy autobus winien być pomalowany reklamami firm, które powinien pozyskać pan Woźniak. Takie autobusy przynosiłyby spółce realne dochody!!! To służyłoby obniżaniu lub przynajmniej nie podwyższaniu cen biletów. Na blisko 80 autobusów większość nie ma żadnych reklam, co jest miarą beznadziejnego i niekometentnego zarządzania w MZK.

jaki prezes taka firma
mówiłem żeby zabrać za ten biurowiec
i Panią Wioletkę :P podobno ona jest tam kierownikiem

Prawodpodobnie póki gwarancja autobusów nie można pokrywać reklamami i malować w dowolne wzorki :) Przynajmniej tak jest w Poznaniu !

czy naprawde mzk nie ma innych problemow?

Wrocław bilet normalny 2,40zł.Jelenia 2,60zł.ulgowy emerycki W-w 1,2ozł. Jelenia 1,60zł.Gdzie p. był p. Prezesie przed ostatnią podwyżką,czy się p.pytał ludzi.Niech p. zobaczy jaki p.MZK ma komfort przewozu.

Ło matko jedyno! Też zmartwienie!Przecie te nasze pryszczate przygłupy za darmo pomalują ,podrapią i potną autobusy.

Na różowy. :lol:

Autobusy powinny byc w "Biedronki"..tego ci u nas dostatek...albo w fontanny w budowie... :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

No to żeś zaproponował... chodzi kolego o szatę graficzną, ogólną dla wszystkich autobusów, a nie o reklamy, które MZK, jeśli nie wiesz, zamieszcza i tak na swoich autobusach nie od dziś.

Wystarczy że będą czyste

Prezes o bzdury się pyta,.Zapytał mieszkańców lub pracowników MZK czy ma zatrudnić własną żonę na doradcę za ponad 30.000 (trzydzieści tysięcy)? Nie pytał,więc pracownicy MZK pytają: jak długo Prezes będzie uprawiał NEPOTYZM i ładował kasiorę do własnej kabzy??doradzać to ona może ale w domu, bo w sprawach MZK jest nikompetetna i zielona jak liśc na wiosnę.czekamy na odpowiedź Prezesa!!!