To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Izerski Wyścig Spokoju

Izerski Wyścig Spokoju

Towarzystwo Izerskie zaprasza na Rowerowy Rajd Retro Orle-Jizerka, czyli gorące wydanie zimowego biegu retro na zabytkowych welocypedach . To niszowe, lecz szalenie rozrywkowe i barwne quasi-zawody, polegające na towarzyskim przejechaniu na zabytkowych rowerach w retro stylu przez Góry Izerskie, niełatwą, górską trasą między osiedlem Orle w Szklarskiej Porębie a Jizerką - najwyżej położoną osadą w Republice Czeskiej (zarazem, jak twierdzą Czesi, najładniejszą). Finisz Rajdu odbywa się na zapełnionej publicznością łące w środku osady podczas Dnia Św. Anny - festynie kultywującym lokalne tradycje i dobrą zabawę. 

Cykliści na około 18-kilometrową trasę z Orla wyjadą 27 lipca o godz. 9. Celem, tradycyjnie, będzie Dzień Św. Anny w Jizerce - festyn w najpiękniejszej osadzie Republiki Czeskiej. Welocypedy przejadą wzdłuż Koziego Grzbietu do Mýtin, przez Údolí Naděje, Martinské Údolí, skąd już cały czas pod górę, przez Polubný aż do Jizerki, by triumfalnie wjechać w środek festynu i zadać szyku rundą honorową.

Jak zwykle na jizerkowej łące będą rozgrywane zawody, konkursy, pokazy i teatrzyki dla dzieci i dorosłych, a oprócz tego oczywiście stragany z rzemiosłem, jadłem i napitkiem wszelakim i innymi przyjemnościami dla ciała i ducha.

Kto nie czuje się na siłach jechać zabytkowym welocypedem, zawsze może wziąć udział w rajdzie nowoczesną maszyną jako aktywny kibic. Zaproszeni są także oczywiście widzowie na start i metę.

Organizatorzy - Towarzystwo Izerskie wraz z partnerami: Pańskim Domem z Jizerki i Stacją Turystyczną ORLE - przewidzieli napoje i posiłki regeneracyjne dla uczestników rajdu, a dla najretrowniej odzianych i najwiekowszych - podarki.

Cykliści zmęczeni zjazdem do Mýtin, mogą skorzystać z vlaka, czyli pociągu nie-byle-jakiego z przystanku kolejowego Harrachov do stacji Kořenov. Jazda na 4,6-kilometrowym odcinku trwa 7 min., pociąg odjeżdża o 8.57, a koszt to 17 Kč. Pamiętać jednak należy, że istnieje ryzyko, iż pociąg będzie przepełniony turystami, a wówczas rowery się nie zmieszczą i rowerzyści zostaną na peronie.

Więcej informacji na temat finałowej części wydarzenia TUTAJ

2019-07-27_rowerowy_rajd_retro - nj24.jpg
2019-07-27_rowerowy_rajd_retro-mapa - mp.jpg
2019-07-27_rowerowy_rajd_retro-profil - mp.jpg
rowerowy_rajd_retro-jizerka-badzcie_retro - nj24.jpg