Rondo u zbiegu ulic: Lubańska/Goduszyńska/Trasa Czeska wybuduje zwycięzca przetargu, jeleniogórska spółka Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Stosowną umowę przed kilkoma dniami podpisali prezydent Jerzy Łużniak i Ewa Meller-Wypych, prezes zarządu SPRD sp. z o.o. Prace potrwają rok (planowany termin zakończenia - listopad 2019), a inwestycja kosztować będzie ok. 3,2 mln zł.
To jedna z ważniejszych obecnie inwestycji drogowych - powiedział J. Łużniak. - Mieszkańcy Goduszyna, ale też spora grupa jeleniogórzan, którzy jeździli tą trasą, już od dawna postulowali budowę ronda, które upłynni ruch w tym miejscu. Obecnie wyjazd z Lubańskiej czy Goduszyńskiej jest okresowo naprawdę bardzo trudny. Druga dobra wiadomość jest taka, że przetarg wygrała miejscowa firma, która zna świetnie realia Jeleniej Góry, bo sporo robót już u nas wykonywała, m.in. odcinki ulicy Spółdzielczej, łączniki do Trasy Czeskiej czy ul. Lubańskiej, rondo na Rataja, czy centra przesiadkowe: na Podgórzyńskiej i przy Dworcu Głównym PKP.
Inwestycję może uda się skończyć przed terminem. Nadzieję ma na to ma przedstawicielka firmy wykonawczej, Ewa Meller-Wypych:
- Myślę, że jeśli warunki budowy nie będą skrajnie złe, to będziemy się starać, by skrócić okres budowy - powiedziała. - Trwają już prace geodezyjne, będziemy po nich możliwie szybko wkraczali na plac budowy, więc planowany rok na skończenie prac pozwala myśleć optymistycznie o harmonogramie.
Drugą inwestycję, przebudowę ul. Tabaki, wykona wyłonione w wyniku przetargu konsorcjum dwóch firm - Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych oraz jaworska spółka COM-DE.
- Ten niezbyt długi (600 m) odcinek drogi jest ważny m.in. ze względu na położenie bezpośrednio na zapleczu Uzdrowiska Cieplice i charakter zabudowy mieszkaniowej. Inwestycja będzie realizowana w schemacie „zaprojektuj i wybuduj" - informuje Jerzy Łużniak. - Oznacza to, że ta sama firma projektuje budowę na podstawie przekazanych przez Urząd Miasta wytycznych, a potem zajmuje się już fazą realizacji. O ile faza projektowania i uzgadniania wszelkich szczegółów jest nieco dłuższa niż przy innych projektach, to już sama budowa musi być prowadzona według ostrych reżimów. Dla przykładu: w tym przypadku firma musi przedstawić kompletny projekt do 9 maja przyszłego roku, a oddać drogę wczesną jesienią.
Inwestycja, która obejmie m.in. wymianę nawierzchni i montaż oświetlenia w technologii LED, kosztować będzie ok. 3,6 mln zł.
Ostatnio komentowane
allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http...
allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without...
Może cymbale zaczniesz się czepiać tych na górze?Boisz się prymitywów z...
severe hair loss gi journal
ivermectin for humans http ivermectin...
journal of gastrointestinal endoscopy fish allergy symptoms
...