To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Imprezy jubileuszowe PTTK

Imprezy jubileuszowe PTTK

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” zaprasza na jubileuszowe imprezy z okazji 70-lecia powstania Dolnośląskiego Oddziału PTT, który w 1950 roku stał się Oddziałem Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego.


Na początek wystawa „70 lat PTT-PTTK w fotografii” w „Galerii na Górze” Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze w Na wystawie można będzie obejrzeć zdjęcia z przejawami różnorakiej działalności PTT i PTTK na obszarze Sudetów Zachodnich. Wernisaż w piątek, 4 listopada 2016, o godz. 16.00. Wstęp wolny.

W sobotę, 19 listopada, od godz. 9.00 w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze (ul. Kochanowskiego 8) odbywać się będzie konferencja „70 lat PTT-PTTK na Ziemi Jeleniogórskiej”. Wstęp wolny.


Program konferencji:
- krótka część oficjalna
Referaty:
- dr Piotr Gryszel – Tradycje kulinarne Karkonoszy
- mgr Jarosław Szczyżowski – Moce (nie)czyste i ich mistrzowie w Górach Izerskich
- Andrzej Mateusiak – „Deptacze”, czyli jak to z nartostradami w Karkonoszach było…
- mgr Ivo Łaborewicz – Mieczysław Holz – animator wycieczek z cyklu „W niedzielę nie ma nas w domu” oraz jego spuścizna w zbiorach archiwalnych"
- Przerwa kawowa
- Krzysztof Tęcza – Nasz Oddział
- Wiktor Gumprecht – 46 lat wędrowania „na raty” – Teofil Ligenza vel Ozimek
- dr hab. Jacek Potocki – Rozwój kolei linowych w Sudetach.

Także w sobotę, 19 listopada 2016, od godz. 20.00, w schronisku PTTK Strzecha Akademicka odbywać się będzie spotkanie integracyjno – wspomnieniowo - biesiadne. Uczestnictwo w spotkaniu na zapisy prowadzone przez biuro PTTK. Wpisowe dla członków PTTK - 85 zł/osoba. Dla osób towarzyszących niebędących członkami PTTK wpisowe wynosi 100 zł. Ilość miejsc ograniczona. W ramach wpisowego: metalowa odznaka okolicznościowa, uroczysta kolacja, oprawa muzyczna, nocleg i śniadanie.