II kolejka okręgówki - Podgórzyn bliski zwycięstwa w Bolesławcu

Dziś rozegrano sześć spotkań drugiej kolejki meczowej jeleniogórskiej klasy okręgowej. Najwięcej emocji było w Bolesławcu, gdzie beniaminek z Podgórzyna sensacyjnie prowadził do 87 minuty gry.

Piast Dziwiszów – Piast Wykroty 4:1 (3:1), Radosław Dudka, Maciej Wyner, Dominik Pietrzykowski, Sławomir Sobczak – Adam Turko. Mecz dość wyrównany, ale gospodarze pokazali o wiele lepszą skuteczność.

Pri Bazalt-Włókniarz Mirsk – Pogoń Świerzawa 7:1 (5:1) – relacja i zdjęcia na naszej stronie.

Leśnik Osiecznica – GKS Warta Bolesławiecka 2:4 (1:1), Kamil Kowalski, Jakub Wołyński - Damian Puzio 2, Jacek Kapecki, Błażej Rajchel. Leśnik marnował idealne sytuacje strzeleckie. Warta grała na swoim dobrym poziomie, gdyby była równie skuteczna w poprzednim meczu z Twardym, z pewnością nie przegrałaby różnicą pięciu bramek.

BKS Bobrzanie Bolesławiec – Endico-Mitex Podgórzyn 2:1 (0:1), Marcin Jankowski, Paweł Glanc – Mariusz Larysz. Kolejny świetny mecz zespołu z Podgórzyna, który pokazał, że zwycięstwo w poprzednim meczu z Włókniarzem nie było dziełem przypadku. Goście objęli prowadzenie po golu doświadczonego Mariusza Larysza z rzutu karnego (w opinii miejscowych bardzo wątpliwego). Potem Bobrzanie nacierali, ale goście zaprezentowali dobrze zorganizowaną grę obronną. Defensywa Podgórzyna załamała się dopiero w końcówce meczu – Marcin Jankowski wyrównał w 87 minucie. Paweł Glanc zdobył zwycięskiego gola dla Bolesławca w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

Kwisa Świeradów Zdrój – Lotnik Jeżów Sudecki 1:1 (1:1).

Czarni Lwówek Śl. - Bazalt Sulików 1:1 (1:1).
Jutro Victoria Ruszów podejmuje Twardego Świętoszów, a Olimpia Kamienna Góra Jawę Otok.