To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

I ty możesz wziąć udział w produkcji teatralnej

I ty możesz wziąć udział w produkcji teatralnej

Liczą się dobre pomysły, mile widziana (choć to nie warunek) umiejętność gry na instrumentach. Na to liczą uczestnicy międzynarodowej produkcji teatralno-muzycznej pn. Poznaj samego siebie. We wtorek (11 sierpnia) zawitają do Cieplic.

21 młodych artystów i artystek z regionu trójstyku bierze udział w projekcie Lanterna futuri Sommer Special 2015, zapoczątkowanej w miejscowości Großhennersdorf. Od niedzieli 2 sierpnia pracują oni nad inscenizacją muzyczno-teatralną, której tematem przewodnim jest „Poznaj samego siebie!”.

Głównym zamysłem tegorocznej akademii letniej jest stworzenie w pierwszych sześciu dniach artystycznego konceptu do dalszej pracy a następnie wyruszenie z nim w trasę. – W każdym z miejsc naszej trasy rozłożymy namioty cyrkowe, w których, razem z osobami zainteresowanymi, będziemy dalej pracować nad inscenizacją teatralno-muzyczną – zapowiadają organizatorzy. – Na koniec pobytu w każdym z trzech miejsc planowane jest przedstawienie wyników wspólnej pracy.
Miejsca te to: Varnsdorf, Cieplice oraz Görltz.
W Cieplicach grupa pojawi się w dniach 11-12 sierpnia przy Zdrojowym TeatrzeAnimacji (stanie tam namiot cyrkowy).
– Najpierw (wtorek, 11 sierpnia, od godz. 15.) zaprezentujemy wam nasze muzyczne i teatralne pomysły – informują organizatorzy. – Potem będzie miejsce na wasze pomysły i historie, dzięki którym urozmaicimy naszą pracę.
W środę (12 sierpnia) w godz. 10. - 17. odbędzie się wspólna próba. Zainteresowani będą mogli wcielić się w rolę teatralną (mile widziane instrumenty muzyczne). Prezentacja dwudniowej pracy odbędzie się w środę o godz. 21. przed wejściem do Parku Zdrojowego.
Z kolei w piątek (14 sierpnia) w Görlitz odbędzie się akcja „Get together”, podczas której uczestnicy projektu skupią się na artystycznej wymianie jak i wzajemnym poznawaniu siebie.
Wstęp wolny.