To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Gwiazdy w wielkim formacie

Tadeusz Gadzina / 2013 Fot. Daniel Antosik

Od piątku 23 stycznia w jeleniogórskiej galerii BWA czynna będzie fotograficzna wystawa Daniela Antosika zatytułowana „Muzyczna konstelacja”.

Prace, które złożą się na tę prezentację, mają szczególny charakter. To wielkoformatowe portrety gwiazd polskiej sceny muzyki poważnej – instrumentalistów i dyrygentów, którzy na przestrzeni ostatnich 10 lat byli gośćmi Filharmonii Dolnośląskiej, uczestnicząc w Ogólnopolskim Festiwalu „Gwiazdy Promują”. Miłośnicy portretów (i fotografii w ogóle) na pewno się nie zawiodą.
Wystawa, którą oglądać będzie można do 28 lutego, nie ogranicza się do prezentacji zdjęć. Będzie miała szerszy – muzyczny – charakter. Podczas wernisażu (23 stycznia o godz. 17:00) takim dopełnieniem będzie kameralny koncert na skrzypce i fortepian. Zagrają Ewa Antosik i Anna Burgielska. Z kolei 24 lutego o godz. 17:00, w ramach wystawy, także w BWA odbędzie się panel dyskusyjny “Fotografia i muzyka” oraz kameralny koncert Małgorzaty Wasiucionek (skrzypce), będący równocześnie częścią festiwalu „Gwiazdy Promują”. W dyskusji udział wezmą: krytyk Elżbieta Łubowicz, znany skrzypek i profesor warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego Roman Lasocki oraz autor wystawianych fotografii.
Wystawa „Muzyczna konstelacja”, to także atrakcyjne dopełnienie tegorocznej edycji Festiwalu „Gwiazdy Promują”, na którego koncertowe wydarzenia jeleniogórska filharmonia zaprasza w lutym.