To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Grygorcewicz szefem KSWiK

Grygorcewicz szefem KSWiK

Były wójt Janowic Wielkich Jerzy Grygorcewicz został prezesem Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji – spółki zarządzającej gospodarką wodno-ściekową w karkonoskich gminach. Wybrała go Rada Nadzorcza KSWiK. Na konkurs zgłosiło się dziesięciu kandydatów.

Jerzy Grygorcewicz zaczyna pracę od wtorku, 1 lutego. Z pomocą programu naprawczego, opracowanego przez firmę zewnętrzną, ma poprawić sytuację finansową KSWiK.

Nowy prezes jest postacią bardzo dobrze znaną w naszym regionie. W latach 1982-2010 rządził (jako naczelnik, a potem jako wójt) gminą Janowice Wielkie. Ostatnie wybory na wójta przegrał minimalnie z Kamilem Kowalskim.

Jerzy Grygorcewicz był jednym z faworytów konkursu. Wśród rywali miał m. in. przewodniczącego Rady Nadzorczej KSWiK Ryszarda Brzozowskiego.

- Taki wybór można było przewidzieć – skomentował jeden z pozostałych kandydatów. - Mnie komisja konkursowa przesłuchiwała około dziewięciu minut, z czego około trzech i pół zajęło jednemu z jej członków przedstawianie osób, które były w tej komisji. Potem zadano mi trzy pytania: kto zatwierdza taryfy wody i ścieków, kto wybiera prezesa w spółce z o.o. oraz w jaki sposób ściąga się należności od dłużników.

Jerzy Grygorcewicz przejmie obowiązki prezesa od głównej księgowej spółki Danuty Kołodziej. Pełniła je od odwołania z tego stanowiska – pod koniec 2010 roku - Stanisława Dziedzica. O tym, czy odwołanie to było legalne, wypowie się sąd, gdzie sprawę skierował jeden z udziałowców KSWiK – gmina Szklarska Poręba.

Komentarze (33)

BRAWO JERZY TAK TRZYMAJ TWÓJ SASIAD

brawo sasiad pozdrawiam

Dać mu 15000 zł bo oni tam mało zarabiają bidaki, a cenę wody wywindować trzeba!!!!!!!!!!!!!

czyli jak w "alternatywy 4" spadasz ze stołka ale na wyższy .....

Przecież Arek Wichniak (były burmistrz Szklarskiej Poręby) miał zostać szefem KSWiK. Znowu Wichniaka wykiwali.

Życzę nowemu Prezesowi owocnej pracy i długiego pobytu na stanowisku (ciekawe jak długo?) I oczywiście uczciwego traktowania wszystkich oddziałów tej spółki i co najważniejsze dbania nie tylko dobro samej spółki ale i o jej pracowników szczególnie fizycznych.

Ze stołeczka na stołeczek ....
i był naczelnikiem za komuny ha... ha...

A tak sie jego poplecznicy w Janowicach po przegranych wyborach martwili , gdzie on sobie do emeryturki dorobi...

długo tej posadki nie zagrzeje, jak sąd przyzna rację Szklarskiej Porębie i na stołek wróci poprzedni prezes
:D

No to zobaczymy czy sobie poradzi !!!! Chyba nie miał pojęcia w co się wpakował. Przecież tam jest sitwa i banda pijaków którą trzeba rozgonić. Poprzednik zrobił kawał dobrej roboty ale kolesie z rady wykopali go bo myślał inaczej ( DOBRZE !!!). Czekamy na energiczne wkroczenie !!!!

Jak już przejmie obowiązki od głównej księgowej powinien się jej pozbyć. W Szklarskiej jest pewien gość co wszystko mu na palcach w mig wyliczy :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

na razie liczy 2400 plus papuga

Jak to 2400? na palcach? i do tego Papuga?

jestem ciekaw czy kedyś to kolesiostwo się skończy w tym chorym grajdole

To własnie ten co liczył na palcach miał rację i jego wyliczenia teraz sprawdzają się. Ci wszyscy, którzy mają do obliczeń sztab specjalistów i tak niczym się nie przejmują, bo wiedzą, że tak czy inaczej, to my mieszkańcy wszystko zapłacimy.

a świstak zawijał sreberka
:lol: :D :woohoo: :whistle: ;) :P :) :lol: :cheer: :D :whistle: ;) :P

No i co z tego ze zmienil sie prezes, jak na maj-czerwniec znowu zapowiadane sa podwyższki wody. Dla mnieszkanców i tak sie nic nie zmieni, no jedynie woda podrożeje, choć slyszalam ze maja wdrożyc jakis cudowny plan naprawczy, za ktory zaplaca mieszkancy a woda i tak nie stanieje to zmiane kosmetyczna.

Ale sitwa w tej naszej kotlince !!!
Tam mu się powinęła nóżka to tu mu kolesie znaleźli robótkę .....

Bierz się człowieku do roboty i zacznij od porządków wśród pijaczków z napisem KSWIK na kurtkach. Polecam czerwonego forda chyba z Mysłakowic.......normalnie wężykiem pomyka

Żądamy żeby Arkadiusza Wichniaka (były wykolegowany burmistrz Szklarskiej Poręby) został szefem KSWiK. Facet nadaje się na to stanowisko.

Daj se już spokój z tymi żenującymi komentarzami nt Wichniaka. Wszyscy wiedzą, kim jesteś i dlaczego tak piszesz. Masz kompleksy większe niż to wynika z rozmowy z tobą. Jak widzisz, nie przynosi to spodziewanych efektów, Wichniak ma się dobrze, a ty jesteś poza władzą. Boli, co? Oj, boli. A do tego pokazuje, jaki jesteś mały. Szkoda, że sam tego nie widzisz. Koniec na ten temat, nie chcę cię nakręcać.

Tak jasne, jasne, ten, co liczył na palcach miał rację... Kiedyś, gdy w ręku miał pałę jego racja była nawet większa...
dzisiaj już tak nie jest a w liczeniu (na palcach) nie jest tak dobry, bo tym razem jednak się pomylił. Liczył na 10000 a dostał tylko 2400, czyli pomylił się 12400 razy i tak czy inaczej to zapłacicie. :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

z zawszonego kundla rasowca nie zrobisz
tak jak z dachowca mruczka

Wichniak (były burmistrz Szklarskiej Poręby) nie ma się dobrze. Facet jest załamany.

Ludziska w mieście bardzo mu współczują, że został wykolegowany przez swoich .Coś na otarcie łez jest pilnie potrzebne. A swoja drogą jak bardzo trzeba byc naiwnym, żeby tak dać zrobić się na szaro! Zal gościa bardzo.

Oj ktos tu pana Wichniaka nie lubi....tymczasem On z takich komentarzy może sie co najwyżej pośmiać. Bo kto raz już na tę "karuzelę" wskoczy tak szybko z niej nie spada tylko zmienia krzesełka . Po co panu Wichniakowi KSWiK skoro ma spółkę sportową ? Tam większy spokój, nie ma długów i sukces w perspektywie czyli Puchar Świata

Jeżeli ma sie dobrze, to czego chodzi smutny i naburmuszony?

Mówi się dużo o Arku Wichniaku. Jest to naturalne, bo był przecież burmistrzem popularnej w Polsce Szklarskiej Poręby. Czy Wichniak jest zadowolony z zamiany fotela burmistrza na krzesło szeregowego radnego? Wystarczy posłuchać jego żony Irenki. Mówi, że jej męża wykolegowano i został na lodzie z nędzną dietą radnego. Takie są fakty.

Ten wybór to SKANDAL !!!!!! i arogancja nowo wybranej władzy. Robią sobie jaja z wyborców i klientów KSWiK.

też bliski sąsiad Wichniaczków napisał:
Mówi się dużo o Arku Wichniaku. Jest to naturalne, bo był przecież burmistrzem popularnej w Polsce Szklarskiej Poręby. Czy Wichniak jest zadowolony z zamiany fotela burmistrza na krzesło szeregowego radnego? Wystarczy posłuchać jego żony Irenki. Mówi, że jej męża wykolegowano i został na lodzie z nędzną dietą radnego. Takie są fakty.

To mity a nie fakty

misiu przestańcie już p***ić o tym Wichniaku, bo się niedobrze robi.
Jego żonce powiedzcie, że gdyby jej facet miał głowę, to nadal byłby burmistrzem. Widocznie nie miał, więc niech ma pretensje do niego i jak bidę klepią, to niech się do roboty wezmą.

Wichniak Sokołowi do pięt nie dorasta i każdy w mieście wie, że gdyby nie Sokoliński, to w poprzedniej kadencji nic by w Szklarskeij Porębie nie zrobiono.

Jestem za Arkiem Wichniakiem. No tym wykolegowanym przez Sokoła. troche moze i jest on naiwny, ale zrobiono mu krzywdę. W wojsku nie przeszłaby taka przewałka.

No i co minęło już prawie 3,5 roku i grygorcewicz nadal rządzi KSWiK. Co teraz powiecie Ci co w niego wątpili. Nie z jednego pieca jadł chleb. od początku było wiadomoże się sprawdzi i sobie poradzi. Wyprowadził zadłużony System z długów i szanują Go. Może Ci co tak po Nim jeździli przeproszą teraz /jeśli mają krztę honoru/