To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Groźna kolizja z udziałem radiowozu

Groźna kolizja z udziałem radiowozu

Do groźnej kolizji doszło przed godz. 20:00. Radiowóz policyjny jadący na sygnale uderzył w inne auto, które skręcało w ulicę Kiepury. To najprawdopodobniejsza hipoteza tego zdarzenia. Policjanci zostali przetransportowani do szpitala, uszkodzenia samochodów są spore.

Do zdarzenia doszło obok stacji benzynowej Shell.
- Miałam zielone, a później nie wiedziałam co się dzieje – mówiła zszokowana kierująca Golfem. Według jednego ze świadków, pani jechała ulicą Jana Pawła II i skręcała w lewo. Nadjeżdżający na sygnale, ze strony Maciejowej, radiowóz policyjny z dużą prędkością uderzył w Golfa, odbijając się od niego i zatrzymując dopiero przed przejściem dla pieszych na ulicy Kiepury. Prawdopodobnie wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Policja cały czas ustala okoliczności tego zdarzenia. Na razie są to informacje nieoficjalnie, lecz bardzo prawdopodobne, o czym świadczą uszkodzenia obu pojazdów. Nie wykluczone, że do wyjaśnienia okoliczności kolizji będą potrzebne nagrania z monitoringu.

Groźna kolizja z udziałem radiowozu
Groźna kolizja z udziałem radiowozu
Groźna kolizja z udziałem radiowozu
Groźna kolizja z udziałem radiowozu
Groźna kolizja z udziałem radiowozu
Groźna kolizja z udziałem radiowozu
Groźna kolizja z udziałem radiowozu
Groźna kolizja z udziałem radiowozu
Groźna kolizja z udziałem radiowozu
Groźna kolizja z udziałem radiowozu
Groźna kolizja z udziałem radiowozu
Groźna kolizja z udziałem radiowozu

Komentarze (19)

sie nie zdziwie jak koles z golfa dostanie za to mandat :pinch:

Czy zgodnie z przepisami panowie władze mieli zapięte pasy? Bo jak nie, to mandat się należy, w końcu taka akcja teraz jest...

poprawka , jak Pani z Golfa*

woli ścisłości: Policjantów na służbie nie dotyczy obowiązek jazdy w zapiętych pasach...

Jak znam życie, do wypadku zjechały się wszystkie pozostałe i będące jeszcze na chodzie pojazdy policyjne z okolicy.
Myślę też, że pechowa kierująca golfem dostanie maksymalny możliwy w tej sytuacji mandat oraz nalezne punkty karne. A wszystko przez to, że jednemu z policjantów żona kazała podjechac pilnie do domu...

I kto tu nie zachował szczególnej ostrożności i nie przewidywał - założę się, że wyjdzie na cywila. Panom w białych czapkach, podobnie jak asom kierownicy z MZK wydaje się, że wystarczy włączyć koguta czy kierunkowskaz i wszystko załatwione. Wczoraj miałem słowną,na szczęście, przeprawę z piratem z MZK,który podczas jego omijania,na wysokości połowy swojego bolidu włączył kierunkowskaz i prawie mnie zaklinował między sobą a jadącą z przeciwka ciężarówka. Tym razem udało się, następnym może wyjść, że to ja właśnie byłem sprawcą wg formułki policji "nie zachował... , nie udzielił..."itd.

Proponuję zamiast pisać głupoty poczytać trochę przepisów:

1. Kierujący pojazdem samochodowym oraz osoba przewożona takim pojazdem wyposażonym w pasy bezpieczeństwa są obowiązani korzystać z tych pasów podczas jazdy, z zastrzeżeniem ust. 3.

2. Obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa nie dotyczy:

1. osoby mającej orzeczenie lekarskie o przeciwwskazaniu do używania pasów;
2. kobiety o widocznej ciąży;
3. kierującego taksówką osobową podczas przewożenia pasażera;
4. instruktora lub egzaminatora podczas szkolenia lub egzaminowania;
5. policjanta, funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Inspektora Kontroli Skarbowej, funkcjonariusza celnego i Służby Więziennej, żołnierza Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej - podczas przewożenia osoby (osób) zatrzymanej;
6. funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu podczas wykonywania czynności służbowych;
7. zespołu medycznego w czasie udzielania pomocy medycznej;
8. konwojenta podczas przewożenia wartości pieniężnych;
9. osoby chorej lub niepełnosprawnej przewożonej na noszach lub w wózku inwalidzkim.

3. W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.

4. Przepis ust. 3 nie dotyczy przewozu dziecka taksówką osobową, pojazdem pogotowia ratunkowego lub Policji.

nie zachował należytej ostrożności, hmmm, a moze było inaczej...

Najgorsza sprawa będzie kiedy wyjdzie, że to winna niebieskich. Posiadają nieubezpieczone radiowozy. Proponowałbym Tej Pani kontakt z firmą ubezpieczeniową zajmującą się odszkodowaniami komunikacyjnymi. Kasę nie biorą od razu ale kiedy wydębią odszkodowanie biorą kilkadziesiąt procent od uzyskanego odszkodowania. Kilka miesięcy temu miałem kolizję i właśnie taka firma podjęła się reprezentowania mnie. Odszkodowanie uzyskane przeze mnie było warte starania się.Pozdrawiam.

Policjanci strazacy karetka itd nawet jadac alarmowo do akcji zdarzenia czy chorego maja obowiazek miec zapiete pasy bezpieczenstwa!!!

ha ha ha a tak zawsze policja zgania na cywilów że nie dostosują prędkości do panujących warunków , a sami przydupili .

kierowca Golfa powinien miec zabrane prawojazdy do konca zycia !!! pojazdy jadace na sygnalach MAJA ZAWSZE PIERWSZENSTWO !!! Tylko w polsce kierujacy pojazdami maja ten przepis za nic.Ale jak potrzebuja pomocy to kazdy umie duzo mowic ze karetka,straz,policja przyjechali za pozno.Tylko jak dojechac,kazdy kierujacy udaje ze NIE SLYSZ LUB NIE WIDZI POJAZDU NA SYGNALE,proponuje pozostawienie wszystkich sluzb ratunkowych i policji na trzy miesiace w swoich placowkach,niech Ociemnialy Narod zobaczy jak wyglada zycie bez ich pomocy.Moze wtedy beda slystec i widziec pojazdy na sygnalach.

Wez sobie przepisy ruchu drogowego iprzeczytaj dokladnie,dowiesz sie wszystkiego kto powinien a kto nie musi jechac w pasach

co ty matole wypisujesz - pojazd jadący na sygnale musi tak samo stosować przepisy ruchu drogowego jak inni,zachować szczególną ostrożność przy czerwonym świetle.Musi powtarzam musi zatrzymać się przy skrzyżowaniu jeżeli pali się czerwone i tylko od kierującego takowym pojazdem zależy na ile ryzyka może sobie pozwoli.Wiem bo prowadzę takie pojazdy 15lat.Zastanów się co wypisujesz

~OCH ! .. Twoja troska o kobiętę przemawia za tym .. że jesteś Fajny !
... taki Gentelmen Jelonkowy ! :)

Jadą te tępe, ślepe baby i trzymają się kurczowo kierownicy!Jak widzę za kierownicą te matoły nie widzą nic dookoła siebie to jestem za aborcją i krew mnie zalewa!!!
A wy ludzie nie wypisujcie bzdur,bo gdyby jechali wam na pomoc to opinie były by zgoła odmienne!!!Ale cóż Polak to taka właśnie wszawa istota i jak się chce kogoś opluć to najlepiej policjantów co robili coś z powołanie i w dobrej wierze!

NIE ZNAM SIĘ NA ROZMIARACH .MYŚLĘ ŻE XXL JEST ROZMIAREM BARDZO DUŻYM .ŚWIADCZY O TYM POZIOM WIEDZY I CO TEN NIEUK WYPISUJE. MOŻE TO KOLEJNY KANDYDAT NA RAJDOWCA ,A MOŻE TO TYLKO KOLEGA ZE STRAŻY MIEJSKIEJ.JAKBY (BARANIE )PRZEZ JEZDNIĘ PRZECHODZIŁO DZIECKO TO JADĄCY NA SYGNALE RADIOWÓZ MIAŁBY JE ZABIĆ .BO WEDŁUG CIEBIE MA PIERSZEŃSTWO??????

wyglada to na wine w pelni po stronie radiowozu. jak znam jednak zycie wymysla jakas historyjke, a ktory prokurator wystawi nosa i cokolwiek im zarzuci? co innego kobiecie z golfa - tam maja pole do popisu.

panowie policjanci mogą mieć nie zapięte pasy tylko wówczs gdy mają osadzonego w radiowozie. w przeciwnym wypadku mają obowiązek zapięcia pasów