To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Gotuj i poznawaj Ducha Gór!

Gotuj i poznawaj Ducha Gór!

W sercu Karkonoszy, pod Śnieżką, dzieci będą gotowały i poznawały fakty oraz legendy związane z regionem i Liczyrzepą. Grę edukacyjną, czyli warsztaty kulinarno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży w Krainie Ducha Gór organizuje Stowarzyszenie Wspierania Kształcenia Młodzieży w Karpaczu.

Przez siedem dni – od 14 do 20 lipca – w Restauracji Dwór Liczyrzepy w Karpaczu będzie można wziąć udział w BEZPŁATNYCH warsztatach kulinarno-edukacyjnych (w godz. 14.-18.). Nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy przyjść z dzieckiem do Restauracji Dwór Liczyrzepa o godzinie 14 w wybrany dzień od 14 do 20 lipca!
Dzieci pod okiem kulinarnego mistrza będą przygotowywać jedną z dwóch specjalności lokalnych: pierożki podgórzyńskie lub ciasteczka Liczyrzepy. Pierożki podgórzyńskie są daniem serwowanym przez gospodynie wiejskie z Podgórzyna, rozpowszechnionym poprzez ich udział w I Festiwalu Smaków Liczyrzepy, oznaczonym certyfikatem Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska. Także ciasteczka Liczyrzepy są przysmakiem lokalnym - głównym ich składnikiem jest miód z jednej z lokalnych pasiek powiatu jeleniogórskiego.
Dzieci nie tylko będą wędrować kulinarnymi dróżkami. Wkroczą także na ścieżkę edukacyjną pod hasłem „Poznaj wszystkie oblicza Liczyrzepy”. Zabawa polega na odszukaniu siedmiu tajemniczych skrytek z wizerunkami i pieczątkami Ducha Gór. Dzieci będą tropiły ślady Liczyrzepy, a jednocześnie przez zabawę poznawały region i legendy o Liczyrzepie. Ciekawostki krajoznawcze i historyczne doprowadzą do celu – uczty w krainie Ducha Gór, którą dzieci same przygotowały.
Warsztaty znakomicie wpisują się w działania promujące lokalne produkty oraz poznawanie przyrodniczo-historycznego dziedzictwa kulturowego. Warsztaty odbywają się w ramach tegorocznego Festiwalu Ducha Gór.