To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Moc atrakcji pod Karkonoszami

Moc atrakcji pod Karkonoszami

W sobotę 12 lipca rozpoczyna się Festiwal Ducha Gór, który potrwa do 26 lipca. Będzie w czym wybierać, bo imprez goszczących przede wszystkim w Karpaczu, ale także w Jeleniej Górze i innych miejscowościach powiatu, będzie bez liku. 

Na początek (sobota, 12 lipca) wyjątkowy w Polsce cykl biegów górskich Biegaj w Górach! (Mountain Marathon). Między godz. 8 a 15 będzie okazja by pobiec na Śnieżką. W niedzielę 13 lipca od godz. 11:30 III Festiwal Smaków Liczyrzepy - impreza, której celem jest kultywowanie i propagowanie lokalnej i regionalnej, tradycyjnej kuchni Dolnego Śląska. Ciekawie zapowiada się Pojedynek Mistrzów, czyli konkurs szefów kuchni restauracji należących do Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska. W czwartek i piątek (17 – 18 lipca) Festiwal zawita do Jeleniej Góry, gdzie w Tatrze Animacji wystawiony zostanie „Wielki Teatr Legend Karkonoszy” (w czwartek o godz. 11:00, w piątek o 16:00). Teatr Animacji w ramach Festiwalu zagra także 20 lipca (niedziela), wystawiając odsłonę drugą „Historyczno-Turystycznej Szopki Jeleniogórskiej” Wcześniej, bo w piątek 18 lipca o godz. 19:00 koncert plenerowy kameralnej orkiestry smyczkowej „Letnia Gala Wiedeńska” w Parku Pałacu Wojanów. Na pewno nie trzeba zachęcać miłośników poezji śpiewanej, żeby w weekend 18-19 lipca wybrali się do Borowic, bo przez te dwa dni właśnie tam będzie znajdować się Kraina Łagodności. Festiwal „Gitarą i….”, to marka sama w sobie. W ostatni weekend festiwalu 25-26 lipca jeszcze jeden przegląd piosenki poetyckiej i turystycznej; to IV Wędrowny Przegląd Piosenki „Polana” w Janowicach Wielkich (tzw. Stare Janowice)
Festiwal Ducha Gór, to także obniżone ceny wstępu do regionalnych atrakcji. Od 14 do 18 lipca na hasło „Festiwal Ducha Gór” wchodzimy za 4 zł do Muzeum Karkonoskiego i korzystamy z 10 proc. zniżki przy zwiedzaniu Kopalni Liczyrzepa Sztolni Kowarskich. Przez cały czas trwania Festiwalu obowiązuje 30 proc. obniżka ceny za noclegi w Samotni.

Wiecej o wydarzeniach Festiwalu Ducha Gór w aktualnym wydaniu "Nowin Jeleniogórskich".

 

Komentarze (4)

A co to za dziwoląg "III Festiwal Samków Liczyrzepy" Co to są te "samki"
Nazwa wycięta z tekstu artykułu.

A w Szklarskiej super impreza - plucie do celu, którym będzie głowa Roberta Koteckiego. Każdy, kto trafi, w nagrodę dostanie uścisk ręki burmistrza Sokolińskiego i jedno opakowanie Whiskasa.

TEŻ MI ATRAKCJE. BIEG NA ŚNIEŻKĄ, FESTIWAL SAMKÓW... ( PISOWNIA ORYGINALNA Z ARTYKUŁU WZIĘTA)

Ludzie czy Wy możecie się w końcu ogarnąć ? Co by się nie działo i co by nie napisać ciagle jest źle. Czy to jakaś epoka malkontentów ?