To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Góry w gębie, czyli smaki Karkonoszy

Góry w gębie, czyli smaki Karkonoszy

Już w najbliższy czwartek, 10 września 2020 r., w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze, od godz. 16.00 do 19.00 będzie można spotkać się z Piotrem Gryszelem, Emilem Mendykiem i Przemysławem Wiaterem - autorami książki „Kuchnia Ducha Gór, czyli smaki Karkonoszy”. Poświęcona kuchni regionalnej pozycja, która właśnie trafiła na rynek za sprawą jeleniogórskiego Wydawnictwa AD REM, podczas ubiegłotygodniowej 18. Wystawy Produktów Regionalnych "Wyprodukowano pod Śnieżką" otrzymała nagrodę dla "Najciekawszego Produktu Karkonoskiego 2020".

Podczas czwartkowego spotkania w Muzeum Karkonoskim zaplanowano prezentację książki oraz rozmowę z jej autorami "o książce od kuchni". Piotr Gryszel poprowadzi wykład o Kuchni Karkonoskiej. Odwiedzający będą mogli otrzymać autografy wszystkich autorów, spróbować smaków karkonoskich, a sama książka w tym dniu będzie do nabycia w cenie promocyjnej.

Organizatorzy wydarzenia przypominają o obowiązku noszenia maseczek ochronnych na terenie muzeum, dezynfekcji dłoni oraz zachowaniu dystansu, czyli obostrzeniach sanitarnych związanych z trwającą pandemią COVID-19. 

Kuchnia Ducha Gór - okładka i nagroda.jpg

Komentarze (2)

Piękna książka. Warto wydać trochu pieniążków:)

brawa dla Autorów, szacunek za pomysł. Potrzeba nam było takiej książki.