To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Gitarą i..., czyli poetyckie śpiewanie na borowickiej polanie

Gitarą i..., czyli poetyckie śpiewanie na borowickiej polanie

Przed nami tegoroczna edycja słynnej wakacyjnej imprezy muzycznej, cieszącej się zawsze wielkim zainteresowaniem publiczności i przyciągającej w Karkonosze wielu znakomitych gości. Przez dwa dni, 14 i 15 lipca 2017 roku , odbywać się będzie festiwal ,,Gitarą i ... – borowickie spotkania z poezją śpiewaną”. To prawdzowa uczta dla ucha i ducha miłośników piosenek z krainy łagodności.

To właśnie na górskiej polanie w Borowicach znakomici wykonawcy przenoszą słowem i melodią każdego do krainy łagodności. Niezwykłą atmosferę tego wydarzenia tworzą zarówno ludzie, jak i natura. Bo gdzie, jak nie w Borowicach można usiąść na górskiej polanie, pośród lasów i szumiących potoków, wpatrując się w gwiazdy nad górami i wsłuchać się w dźwięki płynące z ust śpiewających poetów.
Organizatorzy festiwalu każdego roku dokładają wszelkich starań, aby przygotować to magiczne wydarzenie, skierowane do mieszkańców regionu Karkonoszy, turystów i ludzi sercem związanych z tą borowickim śpiewaniem.

W tym roku, podczas dwóch letnich dni na borowickiej scenie wystąpią:

14 lipca 2017 r. (piątek):
- Bądź Ciszą
- Robert Kasprzycki
- Kortez

15 lipca 2017 r. (sobota):
- Anna i Marcin Sweklej
- Kapela Hanki Wójciak
- Witek Muzyk Ulicy
- Renata Przemyk

Wstęp na koncerty jest bezplatny. Dla wszystkich przyjezdnych organizatorzy udostępniają pole namiotowe, tuż obok miejsca koncertów. Podczas festiwalu na miejscu działają też punkty gastronomiczne. Do Borowic można dojechać m.in. autobusem podmiejskim z Jeleniej Góry. Zmotoryzowanym organizatorzy zapewniają miejsca parkingowe w pobliżu.