To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Gershwin u Zdroju - rozdajemy zaproszenia!

Joanna Litwin-Fenc

W najbliższy czwartek, 16 października o godz. 19.00, w Teatrze Zdrojowym w Cieplicach zaplanowano kolejne spotkanie z muzyką. Tym razem w ramach Zdrojowych Czwartków z Filharmonią ze sceny popłynie muzyka popularna, ciepło odbierana przez słuchaczy na wszystkich kontynentach świata. W programie koncertu utwory George’a Gershwina, Leonarda Bernsteina i Richarda Straussa.

Przy fortepianie zasiądzie Joanna Litwin-Fenc, absolwentka, a obecnie pedagog Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
W roli solistki wystąpi Izabela Jeżowska (mezzosopran), nie tylko solistka wielu koncertów, ale także juror międzynarodowych konkursów wokalnych, związana pracą pedagogiczną ze środowiskiem krakowskich uczelni artystycznych. Bywalcy Festiwalu Wratislavia Cantans z pewnością zapamiętali jej występy solowe. Izabela Jeżowska koncertowała na Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju i w salach koncertowych we Włoszech. Śpiewała w Hiroshimie w Japonii i Synagodze Pod Białym Bocianem we Wrocławiu. W naszym regionie bywa regularnie, choćby dlatego, że jest kierownikiem naczelnym i artystycznym Festiwali Muzycznych wraz z Warsztatami Wokalnymi dla Młodych Artystów - Śpiewaków w Karpaczu i Szczawnie Zdroju.
UWAGA! Dla naszych Czytelników  mamy dwa podwójne zaproszenia na czwartkowy koncert w Teatrze Zdrojowym. Rozdamy je osobom, które jako pierwsze w środę, 15 października, o godzinie 14 zadzwonią pod redakcyjny numer telefonu 757524781. Warunkiem odbioru zaproszeń jest posiadanie aktualnego wydania tygodnika „Nowiny Jeleniogórskie”. Zapraszamy! 

Komentarze (1)

Jak z krakowskim środowiskiem artystycznym? Jest z Wrocławia z tego co mi wiadomo.