To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Gala w Żeromie po raz siódmy

Gala w Żeromie po raz siódmy

Występy artystów – uczniów, absolwentów i osób związanych ze szkołą, licytacje i wiele innych atrakcji czeka na uczestników tegorocznego, VII Koncertu Charytatywnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze. Dochód będzie przekazany na potrzeby szkoły.

Wystąpią jak co roku artyści, którzy są związani z „Żeromem”. W programie przewidziano występy wokalne uczniów gimnazjum i liceum oraz absolwentów szkoły, pokazy tańca towarzyskiego w wykonaniu młodzieży. Grupa dziewcząt zaprezentuje pokaz zumby, nauczyciele wychowania fizycznego wspólnie z uczniami przygotowują fragment musicalu, grupa teatralna pracująca pod opieką Piotra Iwańca oraz Tadeusz Wnuka zaprezentuje fragmenty pantomimy. Występy przeplatane będą licytacją obrazów m.in. Bogumiły Twardowskiej-Rogacewicz, Krystyny Matusiak, Dariusza Milińskiego, Stanisława Mierzwińskiego oraz fotografii m.in. Marka Koprowskiego oraz Rafała Kotylaka.

Gala odbędzie się w czwartek 12 lutego w auli ZSO nr 1, początek o godz. 18. Będzie to idealna okazja do spotkania, powspominania czasów szkolnych przy cieście i napojach. W tym roku hasłem przewodnim przedsięwzięcia jest „Serce dla Żeroma”. Dochód z koncertu od lat przekazywany jest na potrzeby szkoły oraz jej uczniów. W tym roku organizatorzy – rada rodziców, dyrekcja szkoły i samorząd uczniowski – zbierają na zakup samochodu – busa szkolnego. Pieniądze zasilą też m.in. fundusz stypendialny dla uczniów.

 

Komentarze (7)

fantastyczna inicjatywa

A wrotnieski bedzie???

ciekawe czy będzie Ksiundz Stec...

spędziłam tam najgorsze 4 lata swojego życia (86-90)

Gala to nie na miejscu. Przy tak niskiej ocenie z kuratorium to raczej za poprawę wyników a nie świętowanie trzeba się zabrać.

Od lat wyniki uczniów i absolwentów plasują szkołę na I miejscu w Jeleniej Górze - Złota Szkoła w rankingu Perspektyw jest miarodajną oceną - ranking lokuje I LO w gronie 100 najlepszych liceów w Polsce. Poszukajcie w tym rankingu innych jeleniogórskich szkół ... Daleko by szukać.
Kuratorium również oceniło wysoko szkołę pod względem wyników. Nisko wypadła ocena szkoły przez uczniów i ich rodziców (za których wypowiadali się również uczniowie) - ocena skonstruowana na podstawie anonimowych ankiet.
Ale komu się chce poszukać prawdziwych źródeł informacji...

Jak jest naprawdę, wiedzą właśnie uczniowie.