To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Furgonetka pełna trefnych papierosów

Fot. KPP Lubań

Policjanci z Lubania zatrzymali po krótkim pościgu mężczyznę, który przewoził nielegalny towar o wartości około 1,3 mln zł. W prowadzonym przez niego dostawczym samochodzie policjanci znaleźli ponad 1,8 mln sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli auto i jego zawartość, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Gdyby ujawniony towar trafił do nielegalnego obrotu skarb państwa straciłby ponad 1,6 mln zł tytułem nieodprowadzonego podatku. 

Do zatrzymania podejrzanego dostawczaka doszło 14 sierpnia br. w godzinach porannych na jednej z ulic Lubania. Policjanci uzyskali informację o możliwości przewozu dużej ilości nielegalnego towaru przez wskazany samochód dostawczy i podjęli próbę zatrzymania go do kontroli drogowej. Kierowca, mimo wyraźnych sygnałów wydawanych przez funkcjonariusza, zignorował je i rozpoczął ucieczkę niebezpieczną dla innych użytkowników drogi. Policjanci podjęli pościg, w trakcie którego uciekający mężczyzna doprowadził do kolizji drogowej ze śmieciarką.

27-latek został zatrzymany, a towar trefny zajęty. Policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej ze Zgorzelca oraz funkcjonariuszami Służby Celnej łącznie zabezpieczyli ponad 1,8 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Oszacowano, że gdyby ujawniony towar trafił do nielegalnego obrotu, skarb państwa straciłby ponad ponad 1,6 mln zł wpływów z podatków. Podejrzany usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa karno-skarbowego, za które grozi wysoka kara finansowa i rzecz jasna przepadek nielegalnego towaru. 27 - latek odpowie też za ucieczkę przed policjantami i spowodowanie kolizji drogowej.
 

kontrabanda5.jpg
kontrabanda1.jpg