Frajerska porażka KPR-u

Szczypiornistki KPR-u były bliskie sprawienia miłej niespodzianki z dramatycznej w drugiej połowie konfrontacji z rywalkami z czołówki tabeli.

W meczu 14. serii Superligi PGNiG jeleniogórskie piłkarki do przerwy przegrywały u siebie 12:19 z piątym w tabeli EKS Startem Elbląg. Przed ostatnim kwadransem było 20:28, mimo to zespół KPR-u potrafił zdobyć osiem bramek z rzędu nie tracąc żadnej. Przy remisowym wyniku i ponad 30 sekund do końcowego gwizdka podopieczne trenerki Małgorzaty Jędrzejczak miały piłkę. Niestety po obronionym strzale Marty Dąbrowskiej rozgrywająca Startu Monika Pełka – Fedak rzutem piłki prawie z połowy boiska (i po koźle), zaskoczyła wyróżniającą się w tym spotkaniu bramkarkę Martynę Kozłowską i to przyjezdne cieszyły się z dwóch ligowych punktów. To było trafienie równo z syreną. Płaczące zawodniczki KPR-u długo nie mogły pogodzić się z frajerską porażką.

Po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzja kolana i rehabilitacją na boisku pojawiła się Monika Odrowska. Zdobyła 5 goli. Najcelniej strzelały Agnieszka Kocela i Marta Dąbrowska (obie po 7 bramek). Trzykrotnie bramkarki z Elbląga pokonały Małgorzata Buklarewicz i Karolina Konsur, dwa razy Joanna Załoga, raz Anna Fursewicz. W zwycięskiej drużynie nowego trenera Startu Grzegorza Gościńskiego wyróżniły się Hanna Sądej, Agnieszka Wolska i Magdalena Dolegało. Tydzień temu ekipa z Elbląga wygrała 25:23 z lubelskim Startem.