To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Finał Ligi Rocka 2015 już 23 maja!

 Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie zespół LIPALI

W sobotę, 23 maja od godziny 15 na cieplickim stadionie przy ul. Lubańskiej startuje finał LIGI ROCKA 2015. Do finałowego koncertu dostały się następujące zespoły: ANGRY AGAIN, DYABEAU, STRAIN, TRICHOMES, WOLFRIDER. Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie zespół LIPALI. Jako support wystąpią dwa niemieckie zespoły: ALICE ROGER i THE HORNY HARMONICS.

Liga Rocka od 20 lat promuje młode zespoły i utalentowanych muzyków. To właśnie na jeleniogóraskiej scenie debiutowały formacje rockowe, o których później zrobiło się głośno w Polsce. Poszukiwania nowych trendów, dobre teksty, sprawność techniczna – oto co teraz liczy się wśród młodych muzyków rockowych. Jeleniogórska publiczność miała okazję weryfikować to podczas koncertów eliminacyjnych Ligi Rocka, które odbyły się na przełomie 2014 i 2015 roku.

W czasie wielkiego finału 23 maja zespoły będą oceniane w pięciu kategoriach: najlepszy zespół, najlepszy gitarzysta, basista, wokalista/wokalistka. Polsko - niemieckie jury pod przewodnictwem znanego basisty i kompozytora Mieczysława Jureckiego w składzie: Roman Rogowiecki, Tomasz Rogula, Wojciech Hoffmann, Torsten Wiegel ogłosi laureatów tegorocznej edycji imprezy spod znaku rocka.

Nagrodą dla finalistów i publiczności będzie koncert Lipali - zespołu numer 1 na rockowej scenie Polski. Formację założył Tomasz Lipnicki w 2000 roku, po rozwiązaniu zespołu Illusion. Solowy projekt Lipnickiego powiększył się w 2003 roku o perkusistę Łukasza Jeleniewskiego i basistę Adriana Kulika. W 2008 roku grupa uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii album roku rock/metal za wydawnictwo „Bloo”. Album był promowany singlem pt. „Sen o lepszym dniu”. W 2010 roku kolejny sukces: czwarty album grupy pt. Trio dostał nominację do nagrody Fryderyka. Nie tylko fani Lipali, ale szeroka publiczność poznała moc zespołu, kiedy ich utwór „Najgroźniejsze zwierzę świata” stał się oficjalną piosenką 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do tegorocznego finału Ligi Rocka włączyły się jako fundatorzy nagród takie firmy jak: Komputronik, Roland Polska, Gitary Mayones, Music Dealer, Arcade Audio, Laboga, Polsound, Shure, Ess Audio, FX Music Group, AVT Korporacja. Najlepszy zespół w nagrodę otrzyma sesję nagraniową w podwarszawskim studiu TR STUDIOS Tomasza Roguli. Jest zatem o co powalczyć. 

 

Komentarze (1)

gwizdy wielkie dla organizatorów Ligi Roca na żadnej z oficjalnych stron nie znalazłam regulaminu imprezy niby znajdował się on przy bramce ale ochrona stosowała się do niego wybiórczo . Bo niby było w nim że nieletni tylko pod opieką dorosłych ale nikt ich nie legitymował , ale z psem to już nie wolno bo regulamin tego zabrania . A poza tym to gdzie jakiś ukłon w stronę rodzin czemu nie ma zniżek dla nich na bilety i czemu w tym tak zwanym regulaminie nie ma wzmianki czy małe dzieci mogą wejść za darmo i do jakiego wieku