To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Festiwal Talentów już w sobotę

Festiwal Talentów już w sobotę

Soliści zdominują tegoroczny Lwówecki Festiwal Talentów - w gronie młodych artystów, którzy będą rywalizować w półfinale i finale tej imprezy znalazło się dziewięcioro takich indywidualności i tylko jeden zespół. Podobny telewizyjnym programom formatu talent show Lwówecki Festiwal Talentów w sobotę, 25 marca, o godz. 18:00 w hali sportowej przy SP nr 2.

To już kolejna edycja festiwalu, który cieszy się dużą popularnością. Wymyślono go w gimnazjum nr 2 w 2013 r. Od tego czasu znacznie się rozrósł i nabrał rozmachu. Organizowany jest nadal przez gimnazjum we współpracy z LOK. Uczestnicy festiwalu występują w dwóch grupach wiekowych – dzieci do lat 12, oraz młodzież od 12. do 20. roku życia. W tym roku swych sił próbowało 20 wykonawców.

Oceniło ich przed kilkoma dniami profesjonalne jury w składzie Krzysztof Rogacewicz (przewodniczący), Honorata Magdeczko - Capote oraz Vitalina Samostrokov. Nie bez trudu, bo poziom wszystkich uczestników był wysoki, wybrano dziesięcioro półfinalistów:

Wojciech Andrzejewski (gitara) - Bolesławiec
Jakub Półćwiartek (wokal) - Lwówek Śl.
Katarzyna Karpiszyn (hip-hop) - Lwówek Śl.
Oliwia Lipińska (wokal) - Lwówek Śl.
Magdalena Zubacz (hip-hop) - Lwówek Śl.
Zespół Tańca Mała Alternatywa (taniec) - Giebułtów
Mikołaj Bielawski (wokal + pianino) - Bolesławiec
Zofia Kołodziej (wokal + gitara) - Bolesławiec
Daria Jakubowska (taniec)
Miłosz Trzeciak (recytacja, śpiew, taniec, pianino) - Lwówek Śl.

Finalistów także wybiorą jurorzy, ale wskazanie zwycięzców będzie już domeną publiczności, która zagłosuje na swoich faworytów.

Przed lwówecką publicznością wystąpi też Aleksandra Niewęgłowska laureatka festiwalu przed rokiem.