To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Fani muzyki gotyckiej gotowi na Castle Party 2021

Fani muzyki gotyckiej gotowi na Castle Party 2021

Fani muzyki gotyckiej gotowi są do udziału w 27. Festiwalu Castle Party na Zamku w Bolkowie. Festiwal odbędzie się od 8 do 11 lipca.

W ubiegłym roku Castle Party nie odbył się z powodu pandemii koronawirusa. W tym roku organizatorzy ogłosili, że festiwal odbędzie się.

"Na dzień dzisiejszy, możemy Wam powiedzieć, że w tym roku spotykamy w Bolkowie w znanym już Wam terminie : 8-11. 07,2021. Tegoroczny festiwal będzie wyglądał nieco inaczej niż w latach poprzednich, bo sytuacja jest inna. Ale się odbędzie. Wszelkie wydarzenia festiwalowe odbędą sie na wolnym powietrzu" - napisali na profilu facebookowym.

Na festiwal przyjeżdża corocznie kilka tysięcy fanów rocka gotyckiego, gothic metalu, elektro, industrialu i rytmów pokrewnych.

Castle Party to jeden z największych w Europie festiwali muzyki w klimacie rocka gotyckiego. Festiwal od lat jest organizowany w Bolkowie. Podczas festiwalu można usłyszeć wiele zespołów, które grają na głównej scenie znajdującej się na dziedzińcu Zamku Bolków oraz małej scenie. Ponadto każdego dnia festiwalu po koncertach odbywają się tematyczne imprezy klubowe, które są prowadzone przez najbardziej rozpoznawalnych DJ-ów z Polski i z zagranicy.