Falstart PGE Turowa

Koszykarzom ze Zgorzelca nie udał się inauguracyjny mecz nowych rozgrywek w Tauron Basket Lidze. Zespół PGE Turowa łatwo przegrał w Słupsku z Energą Czarnymi 66:77 (17:25, 14:25, 16:9, 19:18).

Przyjezdni słabo spisali się w początkowych dwóch kwartach (do przerwy 50:31), które rozstrzygnęły o losach spotkania. Gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń i sukcesywnie powiększali przewagę (wynosiła 21 punktów). Zespół Czarnych z agresywnej defensywy szybko przechodził do ataku. Gwiazdą słupskiej drużyny był Zbigniew Białek. Po powrocie do dawnego klubu (po sześciu latach). Zdobył 19 punktów, miał 7 zbiorek, po 4 asysty i bloki i 3 przechwyty piłki.

Po przerwie koszykarze PGE Turowa zaskoczyli rywali obroną strefową i próbowali gonić wynik. Sił starczyło na zmniejszenie różnicy do siedmiu „oczek” (61:54) w 34. minucie. W przemeblowanym zespole czarno – zielonych najwięcej punktów wywalczyli Ivan Zigeranovic 16, Michael Kuebler 10, Torey Thomas i Marko Brkic po 7. Z podstawowego składu zostali tylko Bartosz Bochno i Konrad Wysocki.

W sobotę (16 bm.) o godz. 18 w hali przy ulicy Maratońskiej drużyna PGE Turowa rozegra ważny mecz z Anwilem Włocławek.