To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Fajerwerki poza kontrolą

Miasto nie ma wpływu na umiejscowienie hurtowni fajerwerków a podobne magazyny mogą mieścić się nawet w centrum miasta. Wynika tak z odpowiedzi na interpelację w sprawie grudniowego pożaru w hurtowni przy ul. Sobieskiego.

O hurtownię fajerwerków pytał w interpelacji radny PiS-u Rafał Szymański. Chciał wiedzieć, kto zezwolił na składowanie tak dużej ilości materiałów pirotechnicznych w ścisłym centrum.

W odpowiedzi zastępca prezydenta Zofia Czernow wyjaśniła, że działalność hurtowni mieściła się w ramach działalności gospodarczej nie wymagającej koncesji. Kontrole tego typu firm prowadzi Inspekcja Handlowa, która nie prowadzi rejestru przedsiębiorców zajmujących się obrotem materiałami pirotechnicznymi.

„Kontrole przeprowadzane są sporadycznie na zasadzie typowania, głównie w wyniku skarg na nieprawidłowość działania punktu handlowego. Kontrole ograniczają się do sprawdzenia oznakowania towaru i prawidłowości jego opakowania /szczelność/.”

- Prezydent może jedynie uczulić służby odpowiedzialne za kontrolę przedsiębiorców, w zakresie przestrzegania przepisów prawa, na zwrócenie szczególnej uwagi na przedsiębiorców zajmujących się obrotem wyrobami pirotechnicznymi – odpisała pani prezydent.
 

Komentarze (1)

NO ,TO JAK NIE MA PRZEPISÓW NA LOKALIZACJĘ
PIROTECHNIKI, TO PROPONUJĘ JAKĄŚ HURTOWNIĘ
Z TYM TOWAREM ZAŁOŻYĆ KOŁO RATUSZA.
WTEDY PRZEPISY NA PEWNO SIĘ ZNAJDĄ :woohoo: