To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dziś do zdobycia wejściówki na zwiedzanie ratusza

fot. UM Jelenia Góra

Jeleniogórski magistrat przyłączył się do przedwczorajszej Nocy Muzeów udostępniając Ratusz do późnowieczornego zwiedzania. Zainteresowanie było tak duże, że w najbliższą sobotę ponownie można będzie odwiedzić pomieszczenia najważniejszego budynku w mieście. Wejściówki do zdobycia pewnie tylko dzisiaj.

- Zainteresowanie wieczornym i późnowieczornym zwiedzaniem Ratusza okazało się nadspodziewane –ocenił Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta. – Dlatego poprosiłem organizatorów - pracowników Urzędu Miasta, którzy w formule wolontariatu poprowadzili to przedsięwzięcie - żeby zechcieli raz jeszcze raz je powtórzyć. Wprawdzie „Noc Muzeów” jest jednorazowa, niemniej w przypadku Ratusza zdecydowaliśmy, że powtórzymy tę inicjatywę. Dlatego też 26 maja – w najbliższą sobotę – raz jeszcze zapraszamy do zwiedzania Ratusza z przewodnikiem.
Zwiedzanie odbywać się będzie w grupach do 12 osób i ten limit nie może być przekroczony. Bezpłatne wejściówki będą rozdawane w Tramwaju na rynku, w poniedziałek (21 maja), od godz. 12.00 do wyczerpania.