To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Długa Noc Muzeów

Andrzej Marchowski zaprasza do jeleniogórskiego ratusza

Noce Muzeów rozpoczynają się zwykle wczesnym popołudniem i są okazją do zaprezentowania zwiedzającym wielu ciekawostek, które z tej okazji przygotowują nie tylko muzea ale i galerie. Atmosfera pewnej wyjątkowości i zapowiedź niespodzianek, sprawiają, że rzeczywiście wiele osób decyduje się na wędrówki po salach wystawowych, niektórzy pojawia się w tych miejscach po raz pierwszy. Tak też jest, oczywiście, i w Jeleniej Górze, gdzie w tym roku można było skorzystać z wielu propozycji sobotniej Nocy Muzeów zaplanowanej na 19 maja.

I tak Muzeum Karkonoskie, oprócz stałych wystaw eksponowanych aktualnie przygotowało „Noc osobliwości” rozpoczętą rozdaniem nagród laureatom konkursów plastycznych organizowanych przez Muzeum – „Pudełko zwane wyobraźnią” i „Moje niezapomniane chwile”. Konkursy te organizowane są dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Tuż po wernisażu pokonkursowych wystaw można było napić się wybornej kawy lub herbaty ze znakiem Fairtrade - „VI Jeleniogórskie Dni Sprawiedliwego Handlu w naszym mieście” w kawiarence, a właściwie w uroczym zakątku, usytuowanym na tyłach muzeum, który na razie raczej jest obietnicą kolejnego klimatycznego miejsca w naszym mieście. Zwiedzający mogli wziąć także udział w konkursie pt. "Co nie pasuje do wystaw stałych", polegającym na znalezieniu eksponatów, które nie powinny się znaleźć w prezentowanych zbiorach. Podczas tej długiej nocy można było jeszcze wysłuchać prelekcji i występu kabaretu KUTW „Bella Mafia”. Warto dodać, że frekwencja dopisała i wiele osób skorzystało z tej propozycji. Podobnie jak w jeleniogórskiej Galerii BWA, gdzie można było obejrzeć wystawę artystki malarki Teresy Kwiatkowskiej pt. "Od realizmu do abstrakcji” i wziąć udział w aukcji dzieł sztuki. Wielu chętnych było również do zwiedzania z przewodnikiem jeleniogórskiego ratusza otwartego tego dnia dla turystów. Co prawda ten projekt nazwano „Ratusz nocą”, ale i tu grupowe oprowadzanie rozpoczęto jeszcze przed wieczorem. Zainteresowanie było tak duże, że wejściówki dosłownie zniknęły w ciągu jednego dnia. Tak duże zainteresowanie zwiedzaniem ratusza, pełniącego na co dzień funkcje urzędowe sprawiło, że jego gospodarze rozważają udostępnianie obiektu turystom (na podobnych zasadach) nie tylko przy okazji „Nocy Muzeów”.

Rozstrzygniecie konkursu w Muzeum-Karkonoskim.jpg
Konkurs plastyczny .jpg
Konkurs plastyczny w Muzeum Karkonoskim .jpg
Kawiarenka w Muzeum.jpg

Komentarze (4)

Gdzie nie gdzie, była cienka ta noc muzeów. O niebo lepiej wyglądało to w Kowarach niż w Jeleniej Górze, wszystkie muzea objechałam. Obiecanki cacanki a g****emu radość, miała być obiecana grochówka na Sudeckiej a obeszłam się smakiem.

Wszystkie dwa muzea w Kowarach objechałaś? Romowie nie zasadzili ci kopa na pożegnanie?
PS Co to znaczy "Gdzie nie gdzie"? Pewnie miałaś bardzo poniszczony elementarz, co?

Było sporo do zobaczenia, działo się. A najlepsza impreza była na Chojniku na sam koniec - szkoda, że tylko do północy.

Никаких продаж, партнерок, заказов и Kwork. Идеальный заработок без вложений!
автодоход до 130 000 рублей в месяц http
после запуска системы вы будете получать доход, как минимум еще 10 лет
- зарабатываете на обычных картинках.
- копируету картинку из указанного источника
- загружаете картинку на сервис
- делаете настройки по инструкции
- выводите деньги
- пожизненный пассивный доход
Перейти для оплаты http