To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dziedzictwo kulturowe Doliny Bobru on-line

Dziedzictwo kulturowe Doliny Bobru on-line

Chcecie poznawać region bez wychodzenia z domu? A może zaplanować wycieczkę w mniej znane, ale bardzo atrakcyjne i wielce wartościowe miejsca i zobaczyć cenne obiekty stanowiące dziedzictwo kulturowe Doliny Bobru? Sięgnijcie do multimedialnego albumu prezentującego skarby kultury Doliny Bobru stworzona przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii cyfrowych przez Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu, w wyniku projektu „Dziedzictwo Kulturowe Doliny Bobru online”, zrealizowanego w ramach programu „Kultura w sieci”. Zajrzyjcie na internetową stronę dziedzictwodolinybobru.online 

Zasadniczym elementem efektownej prezentacji jest wirtualny spacer po Dolinie Bobru, który przenosi uczestników w najciekawsze miejsca regionu. Do jego przygotowania wykorzystano najnowsze technologie cyfrowe: panoramy sferyczne oraz zdjęcia z lotu ptaka. Dzięki fotografii sferycznej wysokiej rozdzielczości odkryć można piękno doliny Bobru i jej atrakcji turystycznych. Wybrane lokalizacje i obiekty zostały także sfilmowane, a zjawiskowy przewodnik sudecki Gracjan Kielijański w krótkich filmach przybliża w barwny sposób ich walory i ciekawe dzieje.

Publikowane materiały przygotowane zostały w sposób umożliwiający korzystanie z nich także na urządzeniach o małych rozmiarach ekranów.

Weźcie udział w wirtualnych wycieczkach bez wychodzenia z domu, obejrzyjcie przewodniki filmowe opowiadające o dziejach najważniejszych zabytków doliny rzeki Bóbr. Wysłuchajcie przygotowanych audiobooków i dajcie się wciągnąć w wirtualną grywalizację dostosowaną do różnych grup wiekowych odbiorców – zachęcają twórcy nietuzinkowego spotkania ze skarbami kultury naszego regionu. 

Dziedzictwo Kuturowe Doliny Bobru PS01.jpg
Dziedzictwo Kuturowe Doliny Bobru PS02.jpg
Dziedzictwo Kuturowe Doliny Bobru PS03.jpg
Dziedzictwo Kuturowe Doliny Bobru PS04.jpg
Dziedzictwo Kuturowe Doliny Bobru PS05.jpg
Dziedzictwo Kuturowe Doliny Bobru PS06.jpg
Dziedzictwo Kuturowe Doliny Bobru PS07.jpg
Dziedzictwo Kuturowe Doliny Bobru PS08.jpg
Dziedzictwo Kuturowe Doliny Bobru PS09.jpg
Dziedzictwo Kuturowe Doliny Bobru PS10.png

Komentarze (2)

Ja nie rozumiem tego pana, fatalna dykcja.

I, as a tourist, would very much like to get there on an excursion