To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dzieci wreszcie mają się gdzie bawić

Dzieci wreszcie mają się gdzie bawić

Wczoraj miało miejsce oficjalne otwarcie placu zabaw dla dzieci w Płóczkach koło Lwówka Śląskiego. Nowy plac zabaw to prawdziwy rarytas dla najmłodszych dzieci, które do tej pory nie miały gdzie się bawić.

- Plac zabaw wybudowała nam gmina, pieniądze pochodziły z funduszu sołeckiego a budowa wyniosła około 19 tysięcy złotych – mówi Krzysztof Myśka, sołtys Płóczek.

Najbardziej zadowolone są dzieci, które nie miały gdzie spędzać czasu po szkole czy w weekendy. Plac zabaw umiejscowiony jest na starym boisku z dala od ruchliwej ulicy i zabudowań.

- Posiada wszystkie niezbędne atesty bezpieczeństwa, budowany był według najlepszych standardów – mówi Ireneusz Maciejczyk, z-ca burmistrza Lwówka Śląskiego.

Oficjalnego otwarcia placu dokonał sołtys wsi, burmistrz Lwówka Śląskiego Ludwik Kaziów, dzieci i delegat z partnerskiego miasta z Francji. W tym dniu do Lwówka przyjechała delegacja z Francji, która będzie tutaj przez tydzień.

Na wioskach i w samym Lwówku powstanie wkrótce więcej takich placów zabaw. Nie są one drogie a przy tym są w pełni bezpieczne i licznie oblegane przez dzieci. Otwarcie placu w Płóczkach połączone było z festynem i ogniskiem dla dzieci.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
 

Komentarze (2)

Państwo powinno dawno zadbać o najmłodszych, tym bardziej dla nich bardziej ważniejszy jest swój tyłek. Dobrze, że dzieci mają plac zabaw, ale do bezpiecznych on na pewno nie należy. :)