To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dyplomy w Korytarzu

Dyplomy w Korytarzu

W ramach kursów rocznych, dwu a nawet trzyletnich istniała jako Wyższe Studium Fotografii pod patronatem Centrum Animacji Kultury. Jej obecna nazwa bezpośrednio nawiązuje do funkcjonującego od lat w krytyce artystycznej określenia Jeleniogórska Szkoła Fotografii i związana jest z jej twórcami Ewą Andrzejewską i Wojciechem Zawadzkim, pamięci których dedykowana jest wystawa "Dyplomy 2017 Jeleniogórska Szkoła Fotografii". Jak nakazuje "piątkowa tradycja" Galerii Korytarz Jeleniogórskiego Centrum Kultury w piątkowe popołudnie, 3 listopada, wystawę uroczyście otwierali szef JCK Jarosław Gromadzki i debiutujący oficjalnie na stanowisku kierującego galerią ceniony fotograf, specjalista w dziedzinie dawnych technik fotograficznych Tomasz Mielech. Zastąpił on założyciela obchodzącej przed rokiem 25-lecie galerii, zmarłego niedawno Wojciecha Zawadzkiego.

Tegoroczne dyplomy w Korytarzu to sześc indywidualnych prezentacji, będących zwieńczeniem zajęć i spotkań w latach 2017-2017. Był to ostatni rocznik szkoły istniejącej od ponad dwudziestu lat, prowadzony przez zmarłego w tym roku Wojciecha Zawadzkiego. Trzy dziewczyny, trzech chłopaków. Pracują, mieszkają w okolicy. W Jeleniogórskiej Szkole Fotografii spotkali się z powodu pasji, jaką stała się dla nich fotografia.
Każdy z tegorocznych absolwentów opuszcza szkołę wyposażony w możliwości wyrażania swojego sposobu zainteresowania otaczającą go rzeczywistością. Mamy więc na wystawie poszukiwania i fascynacje formą Natalii Polak, klasyczną czarno-białą fotografię krajobrazową Beaty Chłopecki, intrygujące, rozedrgane obrazy Magdaleny Kotarby, architektoniczne detale z przeszłości, tropione wytrwale przez Andrzeja Kołodziejczyka czy foto-esej Grzegorza Truchanowicza realizowany aparatem ukrytym w koszu stojącym przy ławce.

Po wernisażu, świeżo upieczeni absolwenci udali się do Kopańca odbywają się do niedzieli kolejne zajęcia Wszechnicy Fotograficznej, prowadzone nieprzerwanie od 40 lat, z czego większość tego okresu przez Ewe Andrzejewską i Wojciecha Zawadzkiego. O prócz zajęć warsztatowych z portretu i krajobrazu, każdy z uczestników prezentuje swoje prace i które są omawiane wspólnie przez prowadzących i uczestniczących we wszechnicy.
Wystawę "Dyplomy 2017. Jeleniogórska Szkoła Fotografii" można oglądać do końca listopada.

Więcej o Jeleniogórskiej szkole Fotografii w "Nowinach Jeleniogórskich" z 7 listopada 2017 r. 

Dyplomy w Korytarzu (1).JPG
Dyplomy w Korytarzu (2).JPG
Dyplomy w Korytarzu (4).JPG
Dyplomy w Korytarzu (5).JPG
Dyplomy w Korytarzu (6).JPG
Dyplomy w Korytarzu (7).JPG
Dyplomy w Korytarzu (8).JPG
Dyplomy w Korytarzu (9).JPG
Dyplomy w Korytarzu (10).JPG
Dyplomy w Korytarzu (11).JPG
Dyplomy w Korytarzu (12).JPG
Dyplomy w Korytarzu (13).JPG