Sobotnią wędrówkę o długości 17 km rozpoczynamy w Zdrojowisku, małym osiedlu obecnie stanowiącym część Nowej Rudy, będącym dawniej uzdrowiskiem. Od stacji podchodzimy szlakiem żółtym przez Bielawską Polankę (węzeł dróg leśnych) na Kalenicę (964 m), trzeci pod względem wysokości szczyt Gór Sowich. Na wierzchołku wybudowana w 1932 r. stalowa wieża widokowa o wysokości 20 m ze wspaniałą panoramą Sudetów Środkowych. Następnie schodzimy szlakiem czerwonym na Przełęcz Jugowską, gdzie odpoczywamy w schronisku PTTK „Zygmuntówka”. Po odpoczynku kontynuujemy wędrówkę szlakiem czerwonym podchodząc na najwyższy szczyt Gór Sowich Wielką Sowę (1015 m). Znajduje się tu otwarta w 1906 roku kamienno-żelbetowa wieża. Z tarasu na wysokości 25 można podziwiać panoramę Sudetów od Śnieżnika po Śnieżkę. Po obejrzeniu widoków schodzimy do schroniska Orzeł na nocleg.
Trasa niedzielnej wędrówki liczy 13 km. Od schroniska szlakiem czerwonym schodzimy na Przełęcz Sokolą i dalej przez Grządki docieramy do Przełęczy pod Moszną, następnie zboczem Włodarza, przez Przełęcz Marcową i Lipki idziemy do stacji kolejowej Jedlina Zdrój, skąd o godz. 17.34 odjeżdżamy pociągiem do Jeleniej Góry(z przesiadką w Wałbrzychu). Z powodu konieczności rezerwacji noclegu udział w wycieczce należy zgłosić do czwartku 26 sierpnia w Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie”, Jelenia Góra ul. 1-go Maja 86 (tel. 75 752 58 51) wpłacając 36 zł. Wycieczkę prowadzi Krzysztof Zając ze Lwówka Śląskiego
Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.
Komentarze (8)
Jak wygląda nocleg ? Łóżko czy materace . Pościel jest ,toaleta,prysznic ? Proszę o info
szef obiektu umyje ci plecy, śniadanie do łóżka i lodzik gratis...
Ty bydlaku . Wstydz się za siebie
jak ktoś jest płytki umysłowo i sam nie potrafi wyguglować sobie strony www schroniska,to otrzymuje takie odpowiedzi
Bydle !
:D
MUUUU! MUUUU!!!
Ciekawi mnie czy „on” finalnie pofatygował się na wycieczkę?