Dwa złota kajakarzy na otwarcie sezonu

Kajakarze freestyleowi Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki rozpoczęli sezon startów od Open Freestyle Millau 2021. Impreza ta jest pierwszą edycją międzynarodowego, otwartego pucharu Francji „Free Kayak Tour” w sezonie 2021 i była zarazem pierwszym startem kontrolnym dla zawodników Karkonoskiego Klubu Kajakowego.

Zofia Tuła, zdobywczyni Pucharu Świata i medalistka Mistrzostw Świata zdobyła złoto osiągając w najlepszym z trzech przejazdów finałowych notę 670 pkt. Drugie miejsce zajęła liderka po eliminacjach Nuria Fontane Maso z wynikiem 500 pkt. Tuż za nią na trzecim stopniu podium stanęła Mireia Serres Segarra, która osiągnęła wynik 440 pkt.

Celem startu w tej imprezie było przede wszystkim sprawdzenie formy Zosi i Tomka na kilka miesięcy przed startem w Mistrzostwach Europy.

Jak wypadł sprawdzian? „Cieszę się z tego, że po blisko dwuletniej przerwie od startów międzynarodowych spowodowanej pandemią i urazem pleców wróciłam do startów w zawodach i wygrałam. Wiem, że to jeszcze nie jest optymalna forma, ale bardzo się cieszę z fajnej rywalizacji z dziewczynami z Francji i Hiszpanii.”

Po finale kobiet rozegrano finałowe zmagania mężczyzn, w których zdecydowanie zwyciężył Tomasz Czaplicki. „Podczas zawodów było super. Lubimy trenować w Millau, ale gdy w przeszłości przychodziło do startów w tym miejscu, czy to podczas Natural Games, czy Pucharów Świata, to zdarzało mi się popełniać błędy podczas moich przejazdów i choć zdobywałem już tu medale, to dopiero teraz odniosłem zwycięstwo w Millau. Widzę po moich przejazdach w zawodach, że jest już całkiem nieźle z formą. Wiadomo, że jest jeszcze kilka rzeczy do przepracowania, ale patrząc na przebieg rywalizacji na przestrzeni całych zawodów, to jestem bardzo zadowolony.

Głównym rywalem Tomka do zwycięstwa był Mistrz Świata 2017 i zarazem aktualny Wice Mistrz Świata Joaquim Fontane Maso, który zakończył rywalizację na drugim miejscu ustępując Jeleniogórzaninowi o ponad 500 pkt. Brąz zdobył Tom Dierick z Belgii, który w finale mocno zbliżył się wynikiem do Quima.

Po zawodach w Millau Zofia i Tomasz przenoszą się do oddalonego o około 200 km odwoju „Makinito”, gdzie wezmą udział w kolejnych, silnie obsadzonych zawodach. Makinito Contest będzie kolejnym sprawdzianem formy naszych zawodników w drodze do Mistrzostw Europy.