W najbliższych dniach, w programie Festiwalu kilka znaczących wydarzeń. Najważniejsze i bez wątpienia najbardziej popularne, to Festiwal „Gitarą i … – borowickie spotkania z poezją śpiewaną”. W piątek i sobotę 17 – 18 lipca na Polanie koło Borowic zaprezentują się m.in. „W tym sęk”, Janusz Radek, „Domowe Melodie”, „Paraluzja”, Kamil Grasicki, Robert Kasprzycki i Katarzyna Groniec. Początek piątkowego koncertu o godz. 19:00, a sobotniego o 18:30; muzyka brzmieć będzie przynajmniej do północy. Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Organizatorzy udostępniają pole namiotowe tuż obok miejsca koncertów. Na czas trwania imprezy zostaną udostępnione dodatkowe połączenia autobusowe bezpośrednio z dworca PKP w Jeleniej Górze.
Od poniedziałku 13 lipca w ramach Festiwalu wyjątkowa prezentacja w kowarskim Domu Tradycji. Zobaczymy jak i gdzie żyli kowarzanie na przestrzeni wieków, gdzie pracowali; będzie też wystawa poświęcona górnictwu uranowemu w Fabryce Dywanów, a w fabryce filców wystawa zdjęć i makatek. Wszystko to dostępne do 31 lipca w godz. 11:00 – 15:00.
Festiwal Ducha Gór, to także „Wakacje z Teatrem”. Letnie spektakle dla dzieci zaprezentuje Zdrojowy Teatr Animacji. Spektakle już dziś i jutro - 14 i 15 lipca o godz. 11:00 (odpowiednio: „Projekt wyobraźnia, czyli o animacji w teatrze” i „Brzydkie kaczątko”); 19 lipca o godz. 16:00 „Kot Zen, czyli o muzyce i ciszy w teatrze”. Potem jeszcze 23 lipca Teatr Animacji wystawi sztukę „Spróbuj próby … czyli prawdziwa bajka o sztuce i reżyserii i Czerwonym kapturku”, a 27 lipca „Wymyślone podróże Mo”
Festiwalową tradycją są atrakcyjne i interesujące wycieczki krajoznawcze. W tym roku organizatorzy proponują m.in. Spacery po Kowarskiej starówce – cykl sobotnich, letnich wędrówek, z przewodnikiem (18, 25 lipca, godz. 10:30 – spod starej fontanny przy ratuszu); wyprawa do Gruszkowa, wsi w XIX wieku określanej mianem „klejnotu Karkonoszy” (15 i 22 lipca, godz. 12:00, spotkanie w Gruszkowie 62). Będzie też "Spotkanie z Wołogórem", czyli wędrówka do dawnej osady górskiej Budniki z ogniskiem na zakończenie (25 lipca, godz. 9:00, spod OW „Krucze Skały” w Karpaczu lub DW „Przedwiośnie” w Kowarach), wycieczka „Staniszów nieznany – Pałac i Góra Witosza” (28 lipca, godz. 11:00, przy bramie pałacu w Staniszowie), a na zakończenie „Szlakiem tajemnicy – Miedzianka i Mniszków” (30 lipca, zbiórka o godz. 11:00 przy starym browarze w Miedziance)
Pod koniec Festiwalu jeszcze dwie atrakcyjne i popularne imprezy plenerowe.
Najpierw kameralny V Wędrowny Przegląd Piosenki „Polana” – dwudniowy festiwal piosenki turystycznej i poetyckiej, oraz całonocne wspólne muzykowanie (24 lipca, od godz. 17:00). W tym roku, w niesamowitej scenerii otoczenia schroniska „Szwajarka”, gdzie odbywać się będzie „Polana” wystąpią m.in. Basia Beuth, Zbyszek Stefański, duet Piotr Pieńkowski i Wojtek Lachowski, zespoły, Bądź Ciszą, Bieguni, Calcjumfolii, Celtic Tree, Huncwot, Zagrali i Poszli.
26 lipca - Festyn św. Anny na rzecz ratowania zabytków sakralnych w Sosnówce, który ma już XVIII edycję. Tegoroczną 27 lipca Tradycyjnie rozpocznie się sumą odpustową przy kaplicy św. Anny, a potem mnóstwo atrakcji z koncertami, konkursami, warsztatami i turniejami.
Ostatnio komentowane
allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http...
allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without...
Może cymbale zaczniesz się czepiać tych na górze?Boisz się prymitywów z...
severe hair loss gi journal
ivermectin for humans http ivermectin...
journal of gastrointestinal endoscopy fish allergy symptoms
...