To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dwóch pijanych na motorowerze

Sporo kłopotów narobił sobie 21-latek. Dość, że był pijany to jeszcze spowodował kolizję.

Było to w czwartek wieczorem w Jeleniej Górze.
- Kierujący motorowerem włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem BMW i w niego uderzył – informuje podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Jednoślad prowadził 21-latek. Jak się okazało, był nietrzeźwy, badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Młody kierowca wiózł jednośladem swojego kolegę, który także był pijany.

Kierowca odpowie za spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, może trafić nawet na 2 lata do więzienia.

Doprawdy cud, że nikomu nic się nie stało.

Komentarze (3)

Straż Miejska powinna często odwiedzać róg budynków Kiepury 11 i Kiepury 9. Tu młodociani piją alkohol i robią sobie rajdy na skuterach po osiedlowych chodnikach i ulicy jadąc do Żabki po kolejne upojenie. To właśnie stało się z tymi co w artykule i jest to wielki problem bo to ich nie powstrzyma. W końcu wezmą się za to gdy ktoś zginie przez nieodpowiedzialną patologie osiedlową lub oni sami zapłacą za to życiem...

ktoś powinien się za to wziąć,może Straż Miejska,lecz na razie instytucje odpowiedzialne za tą sferę tylko powinny.
A tak z drugiej strony,ile razy zawiadomiłaś Straż M o spożywającej we wskazanym miejscu( komentarz)akohol młodzieży?

Szanowni Państwo

Pokutuje w naszym kraju mylna świadomość, że zawiadomienie służb porządkowych o zakłócaniu tegoż, jest formą delatorstwa(donosicielstwa) i stąd bierze się bezkarność.
Dlaczego zawsze ktoś a nie ja?