To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Do Krakowa pociągiem dojedziesz codziennie

Do Krakowa pociągiem dojedziesz codziennie

Pociąg Galicja Jelenia Góra - Rzeszów przez Kraków, który niedawno wrócił do rozkładu jazdy jako weekendowy, w grudniu będzie jeździł codziennie.

Pociąg wejdzie na stałe do rozkładu jazdy, który zacznie obowiązywać od 11 grudnia.
– Od grudnia wyjedzie z Jeleniej Góry w porze podobnej do obecnej, czyli o godzinie 10:39, a ze stacji Wałbrzych Miasto o godzinie 12:17 i na odcinku Jelenia Góra- Wrocław będzie jechał w taryfie Regio – poinformował Grzegorz Oleś, koordynator Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych. – Przyjazd planowany jest nieco później bo koło godziny 16:16 do stacji Wałbrzych Miasto a do Jeleniej Góry o 18.

Dodał, że spółka Przewozy Regionalne, która uruchamia to połączenie, argumentuje to dużym popytem i wzmożoną frekwencją na odcinku Wrocław- Jelenia Góra.

Połączenie to zostało wydłużone do Jeleniej Góry po wielu apelach i staraniach ze strony Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych, Pani Poseł na sejm Marzeny Machałek oraz MOZ ZZ "Kontra".

Jerzy Łużniak z zarządu województwa dolnośląskiego uważa, że jeden pociąg w rozkładzie jazdy jeszcze wiosny nie czyni. – Ten pociąg jeździ, bo finansuje go częściowo samorząd województwa. Aby ludzie zaczęli jeździć pociągami, konieczna jest gruntowna modernizacja linii nr 274 Jelenia Góra – Wrocław – mówi. - Czynimy starania, by czas przejazdu z Jeleniej Góry do stolicy Dolnego Śląska spadł poniżej 2 godzin. Jesteśmy po rozmowie z wiceministrem infrastruktury a także dyrektorem PLK. Mamy zapewnienie, że będą pieniądze na tę modernizację i że zakładany czas przejazdu zostanie osiągnięty w ciągu 2 lat.

Jak mówi, w ciągu dwóch tygodni ma być opracowany harmonogram prac z zaznaczeniem o ile one poprawią czas przejazdu pociągu.

Jego zdaniem, skrócenie czasu przejazdu będzie warunkiem powodzenia planowanej kolei miejskiej w Jeleniej Górze. - Turystę trzeba będzie dowieźć tu z Wrocławia i dalej na Polanę Jakuszycką – mówi.

Komentarze (1)

Do Wrocka pociągiem w czasie poniżej 2 godz.?To jest realne tylko przez Strzegom-z Marciszowa przez Bolków po remoncie torowiska.Kiełbasa wyborcza,śmiechu warte!!!