To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Do Gryfowa zjadą Pałkiewicz, Mazurówna, Felicjańska i inni popularni autorzy książek

Do Gryfowa zjadą Pałkiewicz, Mazurówna, Felicjańska i inni popularni autorzy książek

Każdy miłośnik popularnej, współczesnej literatury powinien rozważyć wizytę w najbliższy weekend, w Gryfowie. Od piątku do niedzieli (24 – 26 sierpnia) odbywać się tam będzie Lato z Książką, w czasie którego spotkać się będzie można z autorami najpopularniejszych dziś na rynku książek.

Dni Książki to letnia impreza cykliczna organizowana od 2012 r. z inicjatywy wydawnictwa Zysk i sp. Co roku, w wakacje, do miejscowości nad morzem, na Mazurach i w górach przyjeżdżają literaci, by spotkać się z czytelnikami. W tym roku po Ustroniu, Olecku i Darłowie kolejną miejscowością będzie właśnie Gryfów Śląski. To, że impreza trafiła właśnie tutaj jest zasługą szefowej gryfowskiego M-GOK Anny Michalkiewicz.
W Gryfowie pojawi się cała plejada autorów. Spotkania odbywać się będą w namiotach rozstawionych na gryfowskim rynku, codziennie między godz. 15.00, a 21.00.
W niedzielę o godz. 15.00 spotkanie z wielkim podróżnikiem (i autorem książek podróżniczych) Jackiem Pałkiewiczem. Spotkanie nie jest ujęte na plakatach, bo odkrywcy źródeł Amazonki nie miało być w Gryfowie. Jednak bardzo chciał odwiedzić to miasto, więc został uwzględniony w harmonogramie.

lato4.png
lato3.png
lato2.png
lato.png