To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dla kogo poparcie PiS-u i SLD?

Dla kogo poparcie PiS-u i SLD?

Może jeszcze dziś lub jutro do południa jeleniogórski PiS udzieli rekomendacji któremuś z dwóch kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta miasta. Tadeusz Lewandowski, który uzyskał trzeci wynik w głosowaniu 16 listopada powiedział, że sprawa z poparciem jeszcze nie jest przesądzona. Za dwa dni swojej rekomendacji udzielić ma także SLD. M. Zawiłę popiera za to Wiesław Gierus, który ubiegał się o prezydenturę z listy Bezpartyjnych Samorządowców.

- W pierwszej turze wyborów samorządowych Prezydent Marcin Zawiła był moim  konkurentem. Dziś, na kilka dni przed druga turą, nie mam najmniejszych wątpliwości, że powinienem poprzeć osobę, która gwarantuje stabilny i mądry rozwój Jeleniej Góry bez zasłaniania się szyldem partyjnym. Bardzo proszę osoby, które mi zaufały o to, by 30 listopada głosowały, podobnie jak uczynię to ja, na Marcina Zawiłę - mówi Wiesław Gierus.

Komentarze (26)

Jedynym rozsądnym posunięciem dla obu partii będzie poparcie kandydata "bezpartyjnego" czyli Zawiły. Poparcie Obrębalskiego startującego z list PO będzie źle odebrane przez ich wyborców. Zaprawdę mówiąc nie ma, dla nich, dobrego rozwiązania, mogą jedynie minimalizować "straty" własne" a do tego najlepiej nadaje się kandydat niezależny.

PiS poprze kandydata na prezydenta i dzięki temu posłanka Machałek (PiS) zostanie wiceprezydentem Jeleniej Góry.

Posłance Machałek należy się na funkcja, bo ona zbyt mało zarabia jako poseł.
A tak wpadnie jej do kieszeni jeszcze dodatkowo 10 tys zł.z

Szanowni Państwo,

Przepraszam, że piszę komentarz nie na temat powyższego artykułu.

Jesteśmy na kilka dni przed wyborami Prezydenta naszego miasta. Pan Obrębalski odmówił panu Zawile udziału w debacie. Jest to konsekwencja wielokrotnego unikania debat przez pana Zawiłe z innymi kandydatami w I turze wyborów.

Mam ogromną prośbę!

Panie Zawiła, niech Pan pozwoli, że ja przyjdę na debatę, ja jeleniogórzanin, ja jeden z tysięcy. Nie mam przygotowanej serii napastliwych pytań. Proszę pozwolić by zwykły mieszkaniec Jeleniej Góry mógł z panem porozmawiać na wizji, na żywo.

Paweł

Marcin Zawiła jest nadal członkiem PO i podpiera się w kampanii Grzegorzem Schetyną. Różnica pomiędzy kandydatami na Prezydenta jest więc jakościowa, a nie partyjna.

a Obrębalski podpiera się Tuskiem z 2006 roku i nikim ważnym w realu.Nawet nie podał , że to ulotka, czy spod TV z 2006 roku

Patrzę na banery na konkurencyjnym portalu i widzę Donka popierającego na jednym Zawiłę, na drugim Obrębalskiego. Schizofrenia :)

Panie Rafale, szybka i męska decyzja... albo za tym co jest, albo przeciwko temu. Byle nie chować głowy w piasek. Mam nadzieję, że podjęta przez PiS decyzja, będzie również zapowiedzią tego, z kim chcecie współpracować w RM.

Coraz częściej, na różnych stronach internetowych, pojawia się baner z Tuskiem, w którym Donald twierdzi że "Jelenia Góra potrzebuje prezydenta uczciwego, skutecznego i kompetentnego...". Nasunęła mi się smutna refleksja: w poprzednich wyborach samorządowych Obrębalski był niekompetentny itd. i usunięty z PO dlatego popierany był Zawiła. Natomiast w tych, niekometentnym itd. staje się Zawiła a Obrębalskiemu oddaje się cześć bez wyraźnych przeprosin za poprzednie wybory. Ciekawe jak będzie w kolejnych?

Proponuję zaglądnoć pod ten link http

Gdyby PiS poparł Obrębalskiego, poparłby PO. Elektorat chyba by padł. PiS może jedynie powiedzieć, żeby nie głosować na Obręblskiego. To byłoby najrozsądniejsze.

i proste jak drut .Sld poprze Zawiłe ,bo już nim rządził?.APIS powinien zbojkotować wybory bo i tak będą sfałszowane co głoszą razem z MILLerem.A może on każe też bojkotować jak się spotka z prezesem?.W tej paranoi wszystko możliwe.

Obrębalski jako taki nie jest członkiem PO a Zawiła już tak:)
wiec nie ma tu już roznicy.

SLD na pewno 100%poprze Zawiłę,Józek przypilnuje.Lecz wtedy wyborcy upewnią się o co tu naprawdę chodzi.

Jeżeli SLD poprze MZ.to w najbliższych wyborach może osiągnie 2% poparcia ,jak lewica może bratać się z nowoburżuazją? Przecież Zawiła nie rządzi ,władzę ma "układ" , dlaczego nie przeprowadzono ankiety wśród licealistów 18latkow jak ONI widzą bytowanie w TYm mieście i ilu ich tu pozostanie ,jest strefa ekonomiczna ,montownie ale ilu tam pracuje mieszkańców Jeleniej a ile z gmin.W tym wszystkim zapomniano o ;empatii, etosie pracy , etyce zawodowej ,+ 10 przykazaniach /tych biblijnych/.

Bardzo mi przykro ale drugi raz nie nabiorę się na obietnice.
Źle mi się kojarzą twarze z wąsami jak musiałe klęczeć w szkole przed portretem Bieruta, dlatego B.Komorowski zgolił wąs.

A gdy wygra Obrębalski,bez poparcia SLD to czerwone " stołki "zatrzęsą się,że hej!

poparcie PISu dla obrebalskiego czyli kandydata PO jest niemożliwe...a czy poparcie zawiły..kto wie sukces zawily to klęska PO a to przecież bezcenne

to już nawet nie jest rozdwojenie osobowości to już jej roztrojenie. Pan Zawiła był opisywany w zależności od potrzeb raz jako kandydat PO, drugi raz jako kandydat niezależny... w poście powyżej okazało się, że jest kandydatem antyPO.

...a zatem żeby nie mówić o złych chorobach ...wybierać będziemy pomiędzy rozwolnieniem, a sraczką ! :)

Pracownik muzeum gdzie dyrektorem jest Gabriela Zawiła, Józef Kusiak,nie czekając na poparcie SLD,już popiera Marcina Zawiłę.Wyborcy ocenią to skutecznie.Oprócz Kusiaka swoje poparcie wyraził Andrzej Dobrowolski.Obaj panowie mają "konta"w IPN za pracę w PZPR.Więcej takich poparć spowoduje zwycięstwo Obrębalskiego./poparcia na fejsie/

Na szczeblu samorządowym przynależność partyjna wogóle się nie liczy .Wazny jest człowiek.Zawiła wykorzystuje stare fotki z Tuskiem ,proszę spojżeć na daty. Wybiorę ścisły umysł Obrzępały.On ściągnął pieniądze na budowę term,rewitalizację parków w Cieplicach,a jak zostały wykonane i o ile drożej wszyscy wiemy.To tyle

Obecny prezydent uchodzi za bojownika Solidarności i ty się podpiera .
A czym On w tamtych czasach ryzykowal? Utratą pracy? jak wszyscy .
Ja więcej miałem do stracenia ,konto, dorobek życia ,utrata paszportu .
Jednej rzeczy nie umiałem pchać się do żłobu.Tak samo teraz ,grabić co jeszcze zostało państwowego,miejskiego ,nie grabisz toś wróg.

Z dwojga złego /poprzednika nie znałem /oddajemy głosy na MO.

PiS poprze zapewne Obrębalskiego. Dlaczego?
Otóż jeszcze w kampani wyborczej do RM można było zauważyć, że kadydaci z PiS zaklejali plakaty innych kandydatów pozostawiając nieruszone plakaty pana Obrębalskiego.
Tak postepował np. nowowybrany radny Szymański z PiS.

Zawiła? niech zwija swoje manele. Wyganiał biednych straganiarzy z targowiska! Wygnał chorego Pana Wojtka z naprawy sprzętu elektronicznego z lokalu w momencie gdy ten był w szpitalu. Takiemu dać poparcie. On podobno jest historykiem i podobno był zaangażowanym antykomunistą. Po czynach jego poznaliście. Wierzycie w jego historię? Bo ja NIE. NIE DLA ZAWIŁY!!!

Zawiła, idzie po trupach do celu. jest bezwzględny, zakłamany i fałszywy. Dla koryta jest w stanie obsmarować każdego! Każdy inny kandydat nie bawiłby się w takie zagrania. Pan Zawiła publikuje wszędzie materiały oczerniające p. Marka, ale podejrzewam, że z każdym innym rywalem zrobiłby to samo. Tonący brzytwy się chwyta - bo prawda jest taka, że jak nie prezydentura to p. Marcinie - bezrobocie. Dokładnie to, co zafundował pan licznym Jeleniogórzanom podczas swojej pożal się Boże kadencji!

A... jeszcze jedno, g...o powinno interesować p. Zawiłę życie prywatne innych. Pisząc w szmatławcach, że p. Sajnog żyje z matką, nie ma dzieci i ma być odpowiedzialny za edukację? No p. Marcinie. lepszy Sajnog z mamą żyjący niż pan i pana zasady chorej rywalizacji. Żal! Żal! Żal... Wyborcy otwórzcie oczy! Ktoś, kto w taki sposób walczy nie jest godny reprezentować miasto!

**** i prostak - MZ wstydź się pan! Ja zarzucam Panu nieczystą kampanię. Smarujesz pan po człowieku, który gra czysto wobec Pana . Pan M.O. nie pisze głupot na pana temat, nie wtrąca się w pana życie, więc po cholerę pan zachowuje się jak gówniarz ? Dano mi na wycieraczkę ten szmatławiec "pseudo- gazetkę" (wiesz, panie Marcinie, o który chodzi, w końcu kasą posmarowałeś) i co widzę, obelgi na każdego, tylko nie pana.... Zawilec święty (terefereee):P takie kuku !