To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dawne przeboje na Dzień Kobiet - rozdajemy zaposzenia

Tego wieczoru w jeleniogórskiej filharmonii grać będzie kwintet dęty Five Up.

W ramach cyklu „Rozrywkowe czwartki w Filharmonii” specjalny koncert z okazji Dnia Kobiet. W czwartek, 8 marca, o godz. 19.00 w sali im. Stefana Strahla Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze zabrzmią wielkie przeboje sprzed lat. Zaśpiewają Magdalena Zacharzewska i Jarosław Zawartko, a grać kwintet dęty Five Up w składzie: Anna Zioło (flet), Łukasz Wilczura (obój), Dominika Łukasiewicz (klarnet/prowadzenie), Jakub Wojtaś (waltornia), Adam Kędzierski (fagot), Paweł Kurek (perkusja). Wspólnie z muzykami wystąpią tancerze ze Szkoły Tańca Kurzak i Zamorski w Jeleniej Górze.

W programie: Katarzyna Gaertner – Małgośka, Tadeusz Drozd – Parostatek, Jerzy Matuszkiewicz - Jak rozpętałem II wojnę światową, Jerzy Harald - Wrocławskie tramwaje, Henryk Wars - Już taki ze mnie zimny drań, Jarosław Kukulski - Tyle słońca w całym mieście, Seweryn Krajewski - Wielka miłość, Janusz Kruk - Chodź pomaluj mój świat, Jerzy Matuszkiewicz - Nie bądź taki szybki Bill, Marian Hemar i Paweł Asłanowicz - Upić się warto, Władysław Pawelec - Mexicana z repertuaru Nataszy Zylskiej.

Dziś, kiedy są na półkach wszystkie produkty, a na kupno samochodu nie trzeba się zapisywać, można śmiało powspominać zabawne aspekty życia w PRL. Był to świat malowany w zupełnie innych barwach, co miało swoje dobre strony – było z czego żartować. Dlatego powstał koncert poświęcony tamtym czasom, podczas którego słuchacze poczują się jak podczas transmisji telewizyjnej Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wśród najsłynniejszych przebojów tamtych czasów, okraszonych słynnymi żartami Kabaretu Tey, zespół Five Up przeniesie nas w klimat minionej epoki – zapowiadają organizatorzy.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na ten właśnie koncert w Filharmonii Dolnośląskiej. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 w środę, 7 marca, po godz. 11.00. Jedynym warunkiem odbioru zaproszenia jest posiadanie aktualnego wydania „Nowin Jeleniogórskich”. Zapraszamy!