To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dach się nie zawali

Dach się nie zawali

Dobra wiadomość dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2: być może jeszcze w tym roku będą mieli lekcje wychowania-fizycznego na szkolnej sali gimnastycznej. Kilka dni temu rozpoczął się remont dachu, który groził zawaleniem.

- Jeśli pogoda pozwoli, to za miesiąc skończymy – mówią pracownicy, których spotkaliśmy na miejscu.

W sali roboty trwają pełną parą, wczoraj pracownicy usuwali stare ocieplenie dachu. Podłoże zostało wyłożone płytami OSB, by nie niszczyć nawierzchni. W środku stoją rusztowania.

Sala jest nieczynna od początku roku. Miasto zleciło ekspertyzę, z której wynikało, że dach jest w opłakanym stanie i w każdej chwili może się zawalić. W tej sytuacji, nie wpuszczono tam uczniów. Ćwiczą oni gdzie indziej: w MDK lub w sali przy ul. Sudeckiej. Pisaliśmy o tym szeroko na łamach „Nowin Jeleniogórskich”.

Zastępca prezydenta Miłosz Sajnog zapewniał, że miasto postara się wykonać remont do końca roku. - Wszystko idzie w dobrym kierunku – mówił wczoraj.

Remont będzie kosztował ok. 200 tys. złotych.

ZOBACZ ZDJĘCIA
 

Komentarze (1)

można mówić o dosyć szybkim tempie działań władz miasta, dobrze, że to przedwyborczy okres. Mają dzieci szczęście. Swoją drogą dalej nie rozumiem jak można nie było zrobić tego remontu latem?? Może ktoś zna odpowiedź?