"Dały radę" - KPR zasłużył na zwycięstwo

KPR Jelenia Góra odniósł długo oczekiwane zwycięstwo w ekstraklasie żeńskiego szczypiorniaka. Podopieczne Zdzisława Wąsa i Dilii Samadowej wygrały ze swoim ligowym sąsiadem - SPR-em Olkusz 26:20. Do przerwy prowadziły 15:12.

Można śmiało powiedzieć, że było to jedno z najciekawszych spotkań tej kolejki. Stawka tego meczu była ogromna, ponieważ obie drużyny walczą o utrzymanie w ekstraklasie. Początek był wyrównany, żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na wyraźne prowadzenie. Dopiero po d koniec tej odsłony jeleniogórzanki przejęły inicjatywę i za sprawą szybko przeprowadzonych kontr wyszły na prowadzenie 11:8. Później podwyższyły wynik (15:9) i wydawała się, że z takim prowadzeniem zakończą pierwszą połowę. W końcówce popełniły kilka prostych błędów i ich przewaga stopniała do trzech bramek 15:12, co rozwścieczyło szkoleniowca KPR-u - Zdzisława Wąsa.

Po zmianie stron KPR grał rozważniej i skuteczniej. Świetnie w całym meczu spisywała się Sabina Kobzar - zdobywczyni 11 bramek dla KPR-u. Rywalki na początku tej odsłony były w stanie nawiązać walkę, ale wraz z upływem czasu popełniały coraz więcej prostych błędów, a to z zimną krwią wykorzystywały Agnieszka Kocela czy Monika Odrowska. Przewaga wzrosła do sześciu bramek (25:19) i powoli stawało się jasne, kto wygra w tym pojedynku. Wygraną pewnie przypięcztowała rezerwowa KPR - Natalia Popielarz, która zaraz po wejściu na parkiet zdobyła swoją bramkę. Ostatecznie KPR wygrał 26:20 i przedłużył nadzieje kibiców na utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Więcej na ten temat we wtorkowym wydaniu Nowin Jeleniogórskich.

KPR Jelenia Góra – SPR Olkusz 26:20 (15:12)