To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Czy TT Tourtec są potrzebne?

Czy  TT Tourtec są potrzebne?

Krzysztof Wiśniewski, wiceprzewodniczący rady powiatu jeleniogórskiego jest autorem pomysłu, aby wykreślić z kalendarza imprez organizowanych przez ten samorząd Targi Turystyczne Tourtec.

- Ta impreza wyczerpała swój potencjał. Dziś Tourtec nie ma większego sensu – mówi. Dodaje, że można było zgodzić się na ich trwanie, kiedy udawało się zdobyć zewnętrzne finansowanie imprezy. Radny Wiśniewski wskazuje, że mimo licznych pytań, dotąd nie udało mu się ustalić, ile kosztowały targi turystyczne. W jego opinii targi bardziej służyły miastu niż powiatowi, a ich formuła była zupełnie nieczytelna. - Trudno uznać, że Tourtec promowały nasz region i miały wpływ na ściąganie do nas turystów. To raczej mieszkańcy mogli się tutaj dowiedzieć, gdzie można pojechać – ocenia wiceprzewodniczący rady powiatu. Argumenty podawane przez wydział promocji powiatu, że przez Tourtec przewija się rok rocznie kilka tysięcy osób, także z zagranicy, zupełnie do niego nie trafiają. Krzysztof Wiśniewski zwraca uwagę, że zawsze po Tourtecu organizowana jest uroczysta kolacja za kilkanaście tysięcy złotych. - To marnowanie publicznych pieniędzy – twierdzi.

 

Anna Konieczyńska, starosta jeleniogórska, jest zdania, iż warto sobie uświadomić, że to impreza, której głównym celem jest promocja Karkonoszy, a nie poszczególnych gestorów i pod tym kątem należy ją oceniać. W jej opinii rezygnacja z tej imprezy to byłby błąd. Znacznie lepiej byłoby przemyśleć wspólnie, także z samorządami, które dokładają się do powiatowej promocji, jej formułę.

 

Wiceprzewodniczący Wiśniewski zapowiada, powołanie zespołu, który zastanowi się nad kierunkami i sposobem promocji powiatu, a także nad przyszłością Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Jeleniogórskiego. - Nie ma mowy o jego likwidacji. Przeciwnie, chcemy go postawić na nogi, poprawić działanie – zapewnia.

Komentarze (57)

Krzysztof Wiśniewski startował rok temu na posła.

Poniósł totalną porażkę.

Totalną porażkę? Proszę zajrzeć na stronę PKW, miał najlepszy wynik w regionie :)

A czy Wiśniewski rozliczył się zgodnie z prawem z przegranej kampanii wyborczej na posła ?

I prawidłowo,
Tagi Tourtec promowały Karkonosze????
Promocja Karkonoszy w Karkonoszach
Promować region trzeba na zewnątrz, należy udać się do potencjalnych klientów ( jeździć na targi - na te które należy a nie jeździć na obojętnie jakie aby wydać pieniądze i wychodzić z założenia co mi tam i tak to nie moje, i tam promować region) a nie czekać aż ktoś do nas przyjedzie. Tak się składa, że pracuję w tej branży od wielu i jakoś żaden z moich kontrahentów zarówno polskich jak i zagranicznych dużych touroperatorów nie słyszał o takiej imprezie.
W regionie mamy wielu hotelarzy, restauratorów itp dlaczego oni nie wystawiają się na tych targach???? Czy nie zależy im na nowych gościach, klientach????? Proszę mi wierzyć, że gdyby te tysiące osób przewalających się przez te niby targi miały do nas wrócić i zostawić u nas pieniądze to Ci gestorzy biliby się o nich. A tak kto się wystawia w 90% powiaty, gminy czyli wszyscy Ci którzy muszą wykazać się swoją niby pracą i wydanymi państwowymi pieniędzmi.
Raz jeszcze gdyby to na prawdę promowało region to osoby prywatne które wydają swoje pieniądze biłby się o boksy wiedząc, że im to przyniesie efekt a wydać nie swoją kasę tak jest najprościej. Pan Wiśniewski od lat prowadzi rodzinny kemping w Miłkowie ( który corocznie jest wyróżniany ) i dobrze wie, że gdyby te targi miały wpływ na promocję to by na nich zapewne uczestniczył. A co może o tym powiedzieć Pani Konieczyńska???

Taki obcykany jesteś, że znasz wszystkie miejsca warte uwagi, wszystkie pensjonaty i hotele w naszym regionie? Ja skorzystałem nie raz i regularnie te targi odwiedzam. Góry znam, ale nie jestem na bieżąco ze zmianami w bazie innych atrakcji i noclegów. Czasem jakaś mapka, czasem ulotka, czasem zwykła wymiana zdań z paroma osobami i dzięki tym targom pojechałem w miejsca, które do tej pory przegapiałem lub uważałem za nieciekawe. Wszystko na terenie naszego powiatu. Dodatkowo dowiedziałem się o nowych atrakcjach po stronie czeskiej i niemieckiej, ale podkreślam, że korzystałem głównie z ofert z terenu naszego powiatu. A zatem tak - promowanie Karkonoszy w Karkonoszach ma sens. Cudze chwalicie, swego nie znacie.

Panie Wiśniewski! Sam pan sobie argumentuje :) :) :)

Przykro słuchać tego karierowicza, niestety tak już jest że do kultury i promocji zawsze trzeba dopłacać, natomiast w sezonie turystycznym zawsze to przynosi efekt.Przykre jest to,że w okresie kiedy zaczęli z powrotem napływać turyści do rejonu Karkonoskiego, robimy rzeczy utrudniające pobyty turystom w naszym rejonie np. mzk zwłaszcza do Gminy Podgórzyn, a teraz jeszcze likwidacja imprezy turystyczne. Panie Krzysztofie Wiśniewski proszę jeszcze raz przeanalizować swoją idiotyczne przemyślenia i nie unosić się? Wierzę w Pana asertywność!
Oczywiście można byłoby zmienić formulę tych targów coś dodać , może Pan jako młody przedsiębiorca włączyłby się w współorganizacje?
w czym jest problem,że to się dzieje w mieście Jelenia Góra , turyści nie przyjeżdżają do gminy x tylko przyjeżdżają do danego regionu tak jak u nas Karkonosze.Tak samo miasto jest zależne od powiatu jak i na odwrót.

Pani Kasiu.
Co do MZK i likwidacja bezpośrednich połączeń gminy Podgórzyn z Jelenią Górą co za tym idzie zaniechanie turysty by nie odwiedzał gminy bo ma z bagażami kompletnie utrudnione podróżowanie do samej gminy Podgórzyn. To należy się zgłosić do samego wójta Podgórzyna bo to ON sam jeden wpadł na ten idiotyczny pomysł likwidacji komunikacji bezpośredniej do Podgórzyna. MZK chciało likwidacji linii 4 a w zamian za to linia 6 jeździła by do Podgórzyna, zamiast na plus to wójt zamienił siekierkę na kijek.

,,... przyszłością Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Jeleniogórskiego" , nie ma Starostwa Jeleniogórskiego tylko Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze.

do Wiśniowa laka
Krzysztof Wiśniewski startował na posła i osiągnął imponujący wynik. Obronił trzecie miejsce na liście. Przypominam, że lisa do parlamentu to 24 osoby. Lepszy wynik mieli tylko z wice minister gospodarki Ilona Antoniszyn Klik i z w-ce Marszałek Województwa Dolnośląskiego Tadeusz Samborski. Więc chyba masz złe dane i zazdrościsz.
Krzysztof wreszcie ktoś się odważył ruszyć ten zabetonowany układ Brawo Brawo Brawo

Krzysztof bardzo odważna decyzja ale bardzo mądra bo i ja nie wiem co robi powiat w kwestii turystyki poza lansowaniem kilku osób i firm z powiatu

Tourtec nie promują naszego regionu... Powinien być organizowany w innych województwach aby "potencjalni turyści" mogli zapoznać się z ofertami turystycznymi naszego regionu.

Krzysztof bardzo dobra i odważna decyzja. Trzymam za Ciebie kciuki. Wkońcu ktoś odważył sie poruszyć tą kwestie. Powodzenia !.

Słuszne spostrzezenie.Jest koszt natomiast zyski mgliste.Nalezy przemyslec koncepcje promowania naszego regionu .

Wreszcie ktoś w tym starostwie zaczął myśleć o powiecie a nie o swoich czterech litach. Na targi trzeba jeździć i promować powiat w Berlinie szczecinie poznaniu a nie na ratuszu w jelonce

Panie Krzysztofie, wierzę Panu i wiem, że chce Pan jak najlepiej dla Naszego regionu!
Zdecydował się Pan podjąć decyzję, która jest korzystna!

xyz, Sylwia, brawo i inni klakierzy to jedna i ta sama osoba. Widać nawet po formie zwracania się i po konstrukcji zdań. Może to nawet sam Krzysztof W. Żenada i wstyd. Chyba tylko durnie się nabiorą na tak tandetną promocję tego człowieka.

Do Anonimousse.

Bo Wiśniewski widocznie ma kilka osobowości.
Spryciula z tego radnego Wiśniewskiego.

Kilka osobowości to fajna sprawa. Ja też lubię w ubikacji pogadać sobie z lustrem. Czasami nawet z Wackiem uda mi się zamienić kilka słów. Tylko Wacek jest niewychowany i pluje na mnie.

Nie karmić trolla. Znowu dał znać o sobie. Nie odpiszecie, nie będzie durnych komentarzy.

I znowu się goowno do burty przykleiło i krzyczy "płyniemy"! Spieprzaj, trollu! Nie podszywaj się pode mnie! Jestem jedyny i właściwy! Kodziarze precz!

Dobra decyzja , a nawet bardzo dobra mokro mi

Dobra decyzja , a nawet bardzo dobra mokro mi

Do Pani Kasi z wrażliwym słuchem. Do promocji się nie dopłaca. Za promocję się płaci po to aby uzyskać dochód z promowanej działalności. Tourtec sam stał się taką działalnością. Kosztowną i bezsensowną i nie przynoszącą gestorom turystyki w powiecie absolutnie nic. Impreza dla samej imprezy. Ilu właścicieli pensjonatów czy hoteli uzyskało lepsze wyniki finansowe dzięki Tourtecowi? Jaki wpływ na poprawę turystyki w powiecie mogą mieć stoiska z Gryfowa, Aachen czy Mrzeżyna? Powiat składa się z wielu gmin nie tylko tych z Karkonoszami i Śnieżką. Karpacz czy Szklarska Poręba mają świetnie zorganizowane wydziały zajmujące się promocją turystyki. Im pomoc powiatu nie jest potrzebna. Pomocy w rozwoju, organizacji i promocji turystyki potrzebują Janowice, Stara Kamienica, Jeżów, Kowary, Mysłakowice, Piechowice i Podgórzyn. W jaki sposób Powiat pomaga w rozwoju turystyki w tych rejonach. A może tam turystyka jest niepotrzebna? Łatwiej "rozwijać" to co już jest. Trudniej tworzyć .

Zleć badania wiarygodnej firmie, to będziesz wiedział komu i ilu pomogła, a ilu nie. Póki co gadasz bezpodstawnie, bo tak ci się wydaje.

Niepotrzebne

...są takie wpisy jak twój.

Pamiętaj, że tylko moje wpisy są najbardziej inteligentne, najbardziej wypasione i w ogóle są mega. Nie zapominaj o tym, wrogu demokracji z KOD-u!

Nie karmić trolla. Znowu dał znać o sobie. Nie odpiszecie, nie będzie durnych komentarzy.

Wieśniakom miesięcznice smoleńskie wystarczą.

Jaki oszczędny. Pisowskim wdowom smoleńskim to powiedz.

Wow ileż tu geniuszy promocji!!! Tak się znacie na promocji czegokolwiek jak karp na lataniu ;)
Żebyście chociaż mieli jakieś pomysły ale nie - wyrąbać, wyburzyć i tak spalić aby popiół nie został, bo przecież z popiołu diamenty mogą powstać.
Po co wydawać na promocję turystyki choćby złotówkę, przecież turysta i tak tu przyjedzie! Przecież każdy człowiek na świecie wie gdzie są Góry Olbrzymie, a jak Masaja zapytamy z czym kojarzy mu się dolina to oczywiście odpowie, że z Doliną Pałaców i Ogrodów :)
Masakra :(

Przedsiębiorcy zwykle znają się na zarabianiu pieniędzy. Na promocji regionu się nie znają! Nasi samorządowcy słabo znają się na zarabianiu pieniędzy ale wiedzą na czym polega promocja! Gdyby strony chciały się porozumieć - tak jak to ma miejsce w cywilizowanych krajach, a nawet gdzieniegdzie w Polsce, to byłoby to z korzyścią dla rozwoju regionu.
Nie bierz tego poważnie, to tylko marzenia :)

Straszne targi ale jak ktoś z Kotliny chciałby się wystawić to musi słono zapłacić ot i promocja. A ci którzy bronią tej imprezy chyba mają w tym własny interes

Oj Zbysiu, Zbysiu wyjdź ty czasem ze swojego eM. Laptop możesz zabrać, na Placu Ratuszowym jest wifi ;)

Targi tourtec to wielka klapa. Ci którzy to finansują i bronią powinni podać się do dymisji.radny trzymaj się karierzy dostali polecenie do wykonania

A teraz proszę napisać komentarz po polsku. :)

naezy zadac pytanie komu i czemu maja słuzyc te targi.W jeleniej Górze Karkonoszy promować nie trzeba,Wątpie aby ktoś specjalnie przyjechał do JG na ta imprezę chyba ze jest wystawcą.W takiej formie targi są tylko i wyłącznie da wydziałów promocji w poszególnych gminach czy regionach.Jest okazja na delegacje ,dietę,jest powód dla większego budżetu dla wydziału,no i okazja do imrezy integracyjnej za którą zapłaci podatnik

targi od paru lat sa bardziej festynem na ktorych mozna dostac za darmo ulotki i foldery.Organizatorzy nie maja zadnych nowych pomyslow i dziwie sie ze Karpacz ,Szklarska czy tez okoliczne gminy wydaja kase na ten festyn.

Aby ta impreza przyniosła właściwe korzyści ,nasz region należy promować w innych województwach najlepiej w tych odległych a przede wszystkim poza granicami kraju

A ja bardzo lubię Tourtec, choć od lat mieszkam w Jeleniej Górze i już dużo o regionie wiem. Tym niemniej bardzo interesują mnie okolice i ich atrakcje, o których nigdy nie wie się dosyć, zwłaszcza że pojawiają się nowoodrestaurowane wieże, kopalnie, pałace, które warto zobaczyć. Pojawiają się też nowe smaki regionalne, o których warto wiedzieć, by poprowadzić swoich gości do miejsc, gdzie można napić się lokalnego piwa czy zjeść karkonoską kwaśnicę. Targi to wyśmienita okazja do poznania nowych celów na weekendową wycieczkę rowerem czy samochodem, tu zawsze możesz dopytać, gdzie zaparkować czy pojeździć konno oraz kto zagra na Agatowym Lecie. Dzięki Tourtecowi poznałem geopark w Kotlinie, kopalnię złota w Złotoryi, pole bitwy nad Kaczawą podczas jubileuszu bitwy, zajechałem do zamku Stolpen i Budziszyna, byłem na targach ceramiki w Bolesławcu, na koncertach w Borowicach, nawet zajrzałem do wapienników w Leszczynie czy do Karkonoskich Tajemnic, które pojawiły się jako nowe miejsce dla dzieci. Dzięki targom otrzymałem trochę map i ulotek, które mnie zainspirowały do wielu indywidualnych podróży, udało mi się też przekazać moją fascynacje Śląskiem paru znajomym, dla których byłem kimś w rodzaju przewodnika. Odkryłem dzięki targom kilka miejsc do zanocowania, z niektórych korzystałem podczas podróży, są takie, które polecam - w Kamieniu, Dziwiszowie, Podgórzynie, Staniszowie, Jeżowie, Pustelniku... Tourtec to obowiązkowa impreza dla wszystkich, którzy lubią aktywne życie, poznawanie nowych miejsc, kochają naszą ziemię i chcą o niej wiedzieć więcej, by lepiej ją promować w swoim kręgu rodziny czy przyjaciół. Myślenie, że Karkonosze promuje się poza Karkonoszami jest błędne, bo mnóstwo turystów pochodzi z okolic, popatrzcie lepiej w słoneczny letni dzień na rejestracje samochodów zaparkowanych pod wybranym zamkiem, pałacem czy przy wyjściu na szlak turystyczny!

Drogi Panie nikt nie mówi że ta impreza nie jest fajna tylko, ze z promocją nie ma to nic wspólnego. TARGI TO DUŻE PIENIĄDZE WYDAWANE OD KILKUNASTU LAT BEZ SENSU. A jeśli mówisz, że tylko dzięki targom dowiadujesz się o atrakcjach naszego regionu to tym bardziej trzeba zastanowić się czym zajmuje się wydział promocji przez cały próbowałem dowiedzieć się czegoś na stronach internetowych starostwa ale tam nie znalazłem informacji o atrakcjach naszego powiatu bardzo to przykre.

A może targi przenieść do Miłkowa?

[quote=Patriota]A może targi przenieść do Miłkowa?[/quote]No oczywiście!!! Wtedy i zarobek będzie, i promocji i pełne zadowolenie. Jedyny mankament, że wszyscy będą o suchym pysku :) :) :)

Do mikołajka
Keeping everyone laughing... so that maybe, quote, you don't get depressed.

Thanks a lot! You can always count on me ;P

pan radny ma racje ludzie na turtek przychodzą nazbierać fantów za które my płacimy płacimy również za promocje pomorza niemieckich i czeskich atrakcji turystycznych a karkonosze trzeba promować w Poznoniu W-wie Śląsk Gdańsk bo to oni do nas przyjeżdżają i tam trzeba ich przekonać który kierunek mają wybrać brawo wreszcie ktoś się odważył ruszyć ten dziwny układ bardzo wspieram działania pani starosty ale tu się nie popisała

Co innego promocja Karkonoszy, a co innego wyżerka dla organizatorów za kilkanaście tysięcy, więc radny ma jak najbardziej rację.
Nie ma żadnego powodu, aby fundować organizatorom kolację za kilkanaście tysięcy.
Następne ośmiorniczki i wina w cenie za wypłatę niejednej osoby za butelkę?

Panie radny, daj pan już spokój. Jest pan ekspertem od niszczeni i OK niszcz pan dorobek i jedyną znaczącą imprezę turystyczna w regionie. Ośmiorniczki??? Chyba się panu przyśnił sen nie z tej bajki :D
Swoją drogą wredny, kłamliwy i haniebny post!

Podobnie żenujące są wyjazdy "wybranych"na targi do Berlina-oferta słaba wręcz nie zauważalna.Obecnie promocja to tv,fora internetowe,inwestycje w rekreację zimową i letnią oraz w drogi,do Karkonoszy ciężko jest dojechać.Pamiętam p.Dzieżbę na którejś z imprez we ..fraku,niezapomniane wrażenie.W gminach przejadane są pieniądze na promocje przez urzędników,którzy tę promocje mają czynić.Często budżet ten pokrywa się z pensjami i tyle promocji.