To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Człowiek Roku 2013 – bardzo ważny komunikat!

Nagrodą główną jest Kryształ Górski.

Jesteśmy coraz bliżej poznania nazwiska Człowieka Roku 2013. W czwartek zakończyliśmy pierwszy etap głosowania smsowego i tym samym wyłoniliśmy piątkę finalistów.

W wielkim finale wyborów Człowieka Roku 2013 znaleźli się: Wiesława Adamiec, Janusz Bryliński, ks. Erwin Jaworski, Iwona Kobierecka i Stanisław Prendota. Nazwiska podaliśmy w kolejności alfabetycznej. Poniżej znajdują się skrócone sylwetki wymienionych. Jednocześnie informujemy, że głosowanie trwa nadal, bramki sms-owe w przypadku tej piątki zostały ponownie otwarte. Kandydaci zachowują te same numery, które mieli przydzielone w pierwszym etapie głosowania.

W najbliższym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” przedstawimy szersze sylwetki finalistów.

 

Zachęcamy do dalszego udziału w wyborach, miłego głosowania! W sobotę 8 lutego, w gościnnych progach Hotelu Gołębiewski odbędzie się wielki finał wyborów „Człowieka Roku 2013”. Zwycięzca otrzyma Kryształ Górski, a wszyscy finaliści wartościowe nagrody rzeczowe.

 

Na kandydatów można głosować, zarówno za pośrednictwem kuponów, jak i sms.

 

Uwaga! Bardzo ważny komunikat!
W ostatnim numerze ”Nowin Jeleniogórskich” błędnie podaliśmy numery przyporządkowane dwóm finalistom Januszowi Brylińskiemu oraz Wiesławie Adamiec. Wszyscy, którzy głosowali na jednego bądź drugiego finalistę mogą być spokojni. Sms-y, które napłynęły od wtorku, sygnowane  numerem trzy lub cztery – zostaną przez nas zweryfikowane. Będziemy oddzwaniać pod numery telefonów, spod których one napłynęły, w celu potwierdzenia właściwego kandydata, na jakiego oddany został głos.
Dodatkowo, aby nie pogłębiać zamieszania przyporządkowaliśmy naszym finalistom nowe numery sms.


JANUSZ BRYLIŃSKI  sms o treści: CR20 na numer 7255, koszt: 2,46 zł
WIESŁAWA ADAMIEC sms o treści CR21 na numer 7255, koszt 2,46 zł

przypominamy numery sms pozostałych finalistów:

IWONA KOBIERECKA sms o treści: CR2 na nume7255, koszt 2,46 zł
ksiądz ERWIN JAWORSKI sms o treści: CR14 na numer 7255, koszt 2,46 zł
STANISŁAW PRENDOTA sms o treści: CR17 na numer 7255, koszt 2,46

 

   

IWONA KOBIERECKA (sms o treści: CR2 na numer 7255, koszt: 2,46 zł)

 

Zgłoszenia dokonał Bartłomiej Rutkowski: „Społeczność wsi Modrzewie zgłasza kandydaturę Pani Iwony Kobiereckiej na człowieka roku 2013. Ten plebiscyt jest właśnie miejscem dla podziękowania i wyróżnienia osób takich jak nasza skromna kandydatura. Pani Iwona Kobierecka jest Sołtysem wsi Modrzewie koło Wlenia. Jej działania społeczne na rzecz rozwoju i promocji naszej wsi oraz miejscowej społeczności są nieocenione.

   

JANUSZ BRYLIŃSKI (sms o treści: CR20 na numer 7255, koszt: 2,46 zł)

 

Zgłaszająca poprosiła o zachowanie jej imienia i nazwiska do wiadomości redakcji: „Zgłaszam kandydaturę Janusza Brylińskiego, prezesa piechowickiej fabryki papieru „Wepa”. Ktoś powie, że to menedżer, jakich wielu. Dobrze zarządza firmą, bo mu za to płacą. To fakt. Ale dlaczego nie docenić właśnie kogoś takiego? W dzisiejszych czasach piechowicka „Wepa” to jedna z najlepszych firm w regionie.

   
WIESŁAWA ADAMIEC ( sms o treści: CR21 na numer 7255, koszt:2,46 zł)  

Zgłoszenia dokonała Agnieszka Drzewiecka: Wiesława Adamiec jest założycielka fundacji Carita – żyć ze szpiczakiem. Kiedy sama zachorowała na te chorobę i udało się zatrzymać jej rozwój, postanowiła sama pomagać innym właśnie poprzez fundację. W ciągu trzech lat swoim uporem i wiedzą na temat szpiczaka mnogiego, a w szczególności metod leczenia w Europie na świecie, spowodowała, że fundacja jest licząca się organizacja pozarządową, wspierająca i walczącą o nowocz3esne metody leczenia w naszym kraju. Każdego roku organizuje wraz z członkami fundacji i wolontariuszami spotkania pacjentów na terenie całego kraju, podczas których mogą oni wysłuchać wykładów profesorów, zapoznać się metodami leczenia, sposobami łagodzenia skutków ubocznych jak i polecanymi dietami.

   

ksiądz ERWIN JAWORSKI (sms o treści: CR14 na numer 7255, koszt: 2,46 zł)

 

Proboszcz parafii w Karpnikach. Powierzono mu niezwykle trudną misję przejęcia probostwa po ks. Marku Skolimowskim, który popadł w konflikt z częścią mieszkańców i kurią biskupią. Rozhuśtane emocje, skłóceni parafianie, a nawet brak możliwości urzędowania w siedzibie parafii – w tych warunkach przyszło ks. Erwinowi rozpoczynać pracę w Karpnikach. Dystans, unikanie pustej konfrontacji, takt, skupienie się na pracy organicznej na rzecz wspólnoty pozwoliły przywrócić spokój w parafialnej społeczności.

   

STANISŁAW PRENDOTA (sms o treści: CR17 na numer 7255, koszt: 2,46 zł)

 

Mieszka w Jeżowie Sudeckim, gdzie od 1975 roku prowadzi rodzinna firmę AUTO-PRENDOTA. Przez lata uczciwej pracy stworzył firmę znaną nie tylko w powiecie jeleniogórskim. Zatrudnia wielu pracowników, a także drugie już pokolenie rodziny Prendotów. Wykonuje naprawy samochodów wszystkich marek, ale również pomaga klientom poruszać się w gąszczu przepisów i skutecznie zabiegać o odszkodowania. Dlatego m.in. jego młodszy syn ukończył studia prawnicze. Niezwykle aktywny na rzecz lokalnej społeczności. Dodatkowo działa w strukturach Związku Rzemiosła Polskiego oraz zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego.

   
   

Partnerami tytularnymi wyborów "Człowieka Roku 2013" są:

 

  

.

  

.

Partnerami wyborów „Człowieka Roku 2012” są: SPARKASSE Oberlausitz-Niederschlesien, Zittau, oddział w Lubaniu, Elektromont S.A. Jelenia Góra,Ceramika Artystyczna Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego Bolesławiec, Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze, Firma Złotnicza Ofir w Jeleniej Górze, Euro 90 Travel Marek Ciechanowski w Jeleniej Górze, Zepter International Poland - Biuro Regionalne w Jeleniej Górze, Tupperware Polska – Autoryzowany Dystrybutor Iwona Panfił, Wójt Gminy Zgorzelec Kazimierz Janik, Western City w Ściegnach koło Karpacza, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki komunalnej Sp. z o.o. w Jeleniej Górze, Jelenia Plast.

 

 

Partnerami medialnymi wyborów są Muzyczne Radio Jelenia Góra oraz Telewizja Dami.