To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Czekają na zgłoszenia do 35. Turnieju Łgarzy

Czekają na zgłoszenia do 35. Turnieju Łgarzy

Finał 35.Ogólnopolskiego Turnieju Małych Form Satyrycznych odbędzie się w Bogatyni w sobotę 12 maja 2018 r. Organizatorzy do 13 kwietnia czekają na zgłoszenia do konkursu głównego na krótką prezentację sceniczną oraz konkursu na tekst satyryczny. 

Tegoroczny Turniej Łgarzy, organizowany przez Stowarzyszenie Turnieju Małych Form Satyrycznych, składa się z trzech oddzielnych konkursów na:
• autorskie, niepublikowane wcześniej teksty satyryczne,
• sceniczną prezentację własnych utworów satyrycznych,
• Pojedynek Gości o Nagrodę Publiczności.
Zgłoszenia do konkursu na tekst satyryczny, zgodnie z obowiązującym regulaminem zamieszczonym na stronie internetowej www.turniej.com.pl, należy przesyłać do Radiowej „Trójki” do dnia 13 kwietnia 2018r na adres: Polskie Radio S.A. Program III, ul. Myśliwiecka 3/5/7, 00-977 Warszawa 
• pierwsza nagroda – finansowa w wysokości 3.000 złotych, tytuł Księcia Łgarzy oraz statuetka Złotego Kosy.

Zgłoszenia do głównego konkursu na krótką prezentację sceniczną należy przesłać (w formie multimedialnej, wraz z Kartą uczestnictwa ) do dnia 13 kwietnia 2018r. (decyduje data stempla pocztowego) listem poleconym pod adres: Polskie Radio Program III,
ul. Myśliwiecka 3/5/7, 00-977 Warszawa
• pierwsza nagroda – finansowa w wysokości 5.000 złotych, tytuł Króla Łgarzy oraz statuetka Kozła.
Trzeci z naszych konkursów to Pojedynek Gości o Nagrodę Publiczności. Pojedynek ma charakter przeglądu najciekawszych zjawisk na scenie kabaretowej i satyrycznej w bieżącym sezonie artystycznym i odbędzie się w czasie Koncertu Finałowego. Konkurs nie odbywa się na podstawie zgłoszeń, lecz indywidualnie zapraszani są do niego soliści bądź grupy kabaretowe - wyróżniający się podczas krajowych przeglądów satyrycznych. Do udziału w pojedynku zaprasza organizator Turnieju na podstawie rekomendacji Rady Artystycznej. Nagroda finansowa w wysokości 5000 złotych oraz statuetka Szczupłego Andrzeja trafi do wybrańców bogatyńskiej publiczności.
Szczegółowe informacje dotyczące regulaminu konkursów oraz kartę zgłoszeń można znaleźć na stronie internetowej www.turniej.com.pl.